Przegląd prasy
2 komentarze

Uber Polska razem z Partnerstwem dla Bezpieczeństwa Drogowego

4 maja 2017

Uber Polska razem z Partnerstwem dla Bezpieczeństwa Drogowego
Bartłomiej Morzycki, prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego (fot. J. Michasiewicz)

Uber Polska dołączył do grona firm wspierających stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Tym samym firma stała się członkiem największej w Polsce koalicji trzech sektorów: prywatnego, publicznego i organizacji pozarządowych współpracujących na rzecz zmniejszenia liczby wypadków na drogach.

„Jest nam niezwykle miło powitać w gronie partnerów firmę Uber. Jesteśmy pod wrażeniem standardów bezpieczeństwa stosowanych przez Ubera i zależy nam na upowszechnianiu tych dobrych praktyk przez pozostałe firmy branży transportowej. Jestem przekonany, że doświadczenie Ubera na rynku nieregularnego transportu publicznego może być wykorzystane dla poprawy bezpieczeństwa szczególnie w dużych ośrodkach miejskich, w których działa firma. Wielkim atutem naszego nowego partnera jest kilka tysięcy osób świadczących usługi transportowe, którymi są zarówno kierujący samochodami jak i rowerami, a także milion użytkowników platformy, do których także chcielibyśmy dotrzeć. Mam nadzieję, że wspólnie wykorzystamy ten potencjał” – powiedział prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego Bartłomiej Morzycki.

-Bezpieczeństwo jest naszym podstawowym priorytetem i mamy w tym zakresie jedne z najsurowszych wymogów w kraju. Nasze standardy są wypracowane na podstawie ponad 8 lat doświadczenia na globalnych rynkach i obejmują z jednej strony weryfikację kierowców zanim umożliwimy im korzystanie z platformy, z drugiej - system wzajemnych ocen, który umożliwia zachowanie najwyższych standardów. Wierzymy, że dzięki współpracy w Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego będziemy mogli nie tylko dzielić się naszym doświadczeniem, ale też czerpać wiedzę od ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa - mówi Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Uber Polska. 

Uber oraz PBD zamierają skoncentrować się w pierwszej kolejności na takich kwestiach jak standardy bezpieczeństwa w nieregularnym transporcie publicznym, przeciwdziałanie prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu czy zrównoważony transport w dużych aglomeracjach.

Uber to firma technologiczna łącząca użytkowników aplikacji z kierowcami, którzy korzystają z platformy, aby współdzielić swój przejazd z innymi, oferują możliwość przywiezienia posiłku bądź przewiezienia przesyłki. Platforma Uber działa na 6 kontynentach, w ponad 450 miastach w więcej niż 73 krajach na całym świecie, pomagając rozwijać to, jak ludzie poruszają się po współczesnych miastach.

W Polsce Uber jest dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku.

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (Partnerstwo) jest inicjatywą non-profit działającą na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, której członkami są przedstawiciele wszystkich trzech sektorów: biznesu, organizacji pozarządowych oraz administracji rządowej. Partnerstwo powstało z inicjatywy i jest afiliowane przy Global Road Safety Partnership w Genewie, międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, zrzeszającej biznes, organizacje pozarządowe i rząd. Partnerstwo zrzesza kilkanaście firm: 3M, ABB, Mercedes-Benz, DHL, Michelin, Renault, Shell, Tramwaje Warszawskie, PZU, AXA, Tramwaje Warszawskie i firmę Uber. Członkami Partnerstwa są organizacje takie jak: Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”, Polski Czerwony Krzyż, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Automobilklub Polski, Fleet Meetings, Gazeta Bankowa, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, Instytut Transportu Samochodowego, Polska Agencja Prasowa, Polskie Stowarzyszenie Motorowe, Fundacja Integracja, Safe Drive Polska, Szkoła Jazdy Renault, Keralla Research, Polska Agencja Prasowa, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej, Towarzystwo Trzeźwości Transportowców, Fundacja „Jedź Bezpiecznie”, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, Wydawnictwo Inframedia, Fundacja ZenDriving, Stowarzyszenie „Linia Życia”, Portal Edukacyjny Wychowania Komunikacyjnego „Bezpieczna Droga do Szkoły”, Fundacja TruckersLife, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Fundacja Autotesto. Partnerstwu patronują: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Bank Światowy i GRSP. (PDB)

Słowa kluczowe Partner BRD (nagroda)
  • Marcin G Zgłoś nadużycie Cytuj
    9 maja 2017, 23:05

    Trzeba nie mieć rozumu Panie Bartłomieju Morzycki, aby przyjąć do PBD firmę (U...), która łamie Ustawę o Transporcie Drogowym !!! Ile kasy wziął Pan od Ub..a, aby ich przyjąć?

  • Paweł Kupczyk Zgłoś nadużycie Cytuj
    8 maja 2017, 08:30

    Uber dla bezpieczeństwa na drodze? Dobre żarty. Kierowcy tej firmy powodują ogromną ilość wypadków w Warszawie to po pierwsze. Po drugie firma ta lekceważy polskie prawo, przede wszystkim Ustawę o transporcie drogowym, w tym obowiązek badań lekarskich i psychologicznych dla osób pracujących na stanowisku kierowcy (uber to zarobkowy przewóz drogowy, więc kierowca podlega badaniom lekarza medycyny pracy i psychologa transportu!), czym jawnie występuje przeciwko bezpieczeństwu na drodze.

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Wymagane pola zostały oznaczone symbolem *. Twój adres IP będzie zapisany do wiadomości administratora serwisu Prawo Drogowe. Kontynuując zgadzasz się na ten warunek.