Ogłoszenia
1,5% dla Bartka

1,5% dla Bartka

14 kwietnia 2024

Pomóżmy Barkowi przeznaczając swoje 1,5% podatku na cel szczegółowy FUNDACJI DBAM O ZDROWIE z dopiskiem „na Bartka Pojedyńskiego” - nr KRS 0000286305.

Dajmy Pawłowi szansę

Dajmy Pawłowi szansę

14 kwietnia 2024

Weszliśmy w czas dorocznych rozliczeń podatkowych, to jednocześnie czas, gdy każdy z nas może pomóc potrzebującym, gdy możemy przeznaczyć 1,5% kwoty wynikającej z naszego zeznania rocznego PIT przekazać osobie potrzebującej. Zachęcamy do wspomożenia Pawła, który jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wpiszmy KRS 0000037904 i cel szczegółowy 1011 SOWA PAWEŁ.

Dziś transmisja o 11.00

Dziś transmisja o 11.00

11 kwietnia 2024

Dziś o godzinie 11.00 rozpoczynamy DYSKUSJĘ NA RATUSZOWEJ. Tytuł: „PASJA I BEZPIECZEŃSTWO”. Redaktor Jolanta Michasiewicz zaprosiła dwóch instruktorów nauki jazdy w zakresie kategorii motocyklowych, motocyklistów, pasjonatów: Tomasza Kulika oraz Pawła Raczkowskiego. Transmisja: 1) On-line zoom / webinar ID: 851 5783 4396, hasło: MOTO 2) On-line facebook - www.facebook.com/prawodrogowe 3) on-line facebook - www.facebook.com/L-instruktor2020-2025)

O motocyklistach

O motocyklistach

8 kwietnia 2024

W minionym sezonie motocyklowym - w okresie od 1 czerwca do 13 września 2023 r. w 1076 wypadkach z udziałem motocyklistów śmierć poniosło 120 użytkowników tych pojazdów (113 kierujących i 7 pasażerów), a 1018 zostało rannych (910 kierujących i 108 pasażerów). Co było główną przyczyną wypadków spowodowanych przez motocyklistów. Szkoleniu i egzaminowaniu motocyklistów poświęcimy DYSKUSJĘ NA RATUSZOWEJ w najbliższy czwartek 11 kwietnia br., godz. 11.00.

Pasja i bezpieczeństwo (11.04)

Pasja i bezpieczeństwo (11.04)

3 kwietnia 2024

11 kwietnia br. o godzinie 11.00 rozpocznie się kolejna DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ. Tytuł: „PASJA I BEZPIECZEŃSTWO”. Przede wszystkim będziemy chcieli poruszyć kwestie dotyczące szkolenia kandydatów na motocyklistów, ich egzaminowania i obowiązujących regulacji – to pasje, i drugi element – bezpieczeństwo motocyklistów i innych użytkowników ruchu drogowego. Redaktor Jolanta Michasiewicz zaprosiła dwóch instruktorów nauki jazdy w zakresie kategorii motocyklowych, motocyklistów, pasjonatów: Tomasza Kulika oraz Pawła Raczkowskiego.

Wesołego ALLELUJA 2024

Wesołego ALLELUJA 2024

29 marca 2024

         Przed nami czas wspaniałych wiosennych Świąt Wielkanocy 2024.          Naszym Czytelnikom, ekspertom i współpracownikom życzymy wesołego Alleluja i smacznego jajka.          Rodzinnych spotkań w atmosferze radości, serdeczności, spokoju i refleksji.          Redakcja i Wydawca PRAWA DROGOWEGO@NEWS  

Czekamy o godz. 11.00: Matuszewski/Uździcki/Wiśniewski

Czekamy o godz. 11.00: Matuszewski/Uździcki/Wiśniewski

28 marca 2024

Dziś o godz. 11.00 rozpoczynamy kolejną godzinę rozmowy nad zmienionym rozporządzeniem w sprawie egzaminowania, też o obowiązującym systemie szkolenia i egzaminowania. W cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Tytuł DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ: „WIĘŹNIOWIE TEJ SAMEJ INSTRUKCJI”. Gośćmi prowadzącej – Jolanty Michasiewicz, redaktor naczelnej PRAWA DROGOWEGO@NEWS będą: Tomasz Matuszewski, egzaminator, Roman Uździcki, egzaminator, Witold Wiśniewski, prezes Prezydium Polskiego Klastra Edukacyjnego.

Wróciliśmy - serwery działają

Wróciliśmy - serwery działają

27 marca 2024

Szanowni Czytelnicy,           z ulgą informujemy, iż strona internetowa oraz newsletter codzienny PRAWA DROGOWEGO@NEWS - od kilku dni były niedostępne z powodu poważnej awarii – dziś już działają prawidłowo. Przepraszamy za powstałą sytuację – o czym zgodnie z zapowiedzią informujemy. Jednocześnie bardzo dziękujemy za bardzo liczne telefony, za niepokój i słowa wsparcia. Dziękujemy – odczuliśmy jak jesteśmy dla Was ważni, to wspaniała inspiracja do dalszej rzetelnej pracy.          Redakcja  

Więźniowie tej samej instrukcji

Więźniowie tej samej instrukcji

27 marca 2024

W cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ przed nami kolejne spotkanie poświęcone systemowi szkolenia i egzaminowania kierowców. Już w czwartek – 28 marca br. o godz. 11.00 – wrócimy do rozmowy poświęconej kwestiom znowelizowanego rozporządzenia w sprawie egzaminowania. Tytuł naszej debaty on-line – „WIĘŹNIOWIE TEJ SAMEJ INSTRUKCJI”. 

Czwartek godz. 12.00

Czwartek godz. 12.00

18 marca 2024

„O ZDOLNOŚCI DO BEZPIECZNEGO UDZIAŁU W RUCHU DROGOWYM” tak zatytułowana jest najbliższa DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ, którą zaplanowaliśmy na czwartek – 21 marca br. – tym razem o godzinie 12.00. Do rozmowy zaprosiliśmy dr Ewę Odachowską-Rogalską (Instytut Transportu Samochodowego) oraz prof. Mirosława Gidlewskiego (Wojskowa Akademia Techniczna).

Bądź bezpiecznym rowerzystą

Bądź bezpiecznym rowerzystą

13 marca 2024

Przed nami sezon rowerowy, wydawnictwo Grupa IMAGE oddaje właśnie do rąk Czytelników niezwykle pożyteczną publikację pt. „Karta rowerowa. Sztuka bezpiecznej jazdy rowerem. Przepisy ruchu drogowego”. 

DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ

DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ

8 marca 2024

- Wielkim problemem jest to w jaki sposób kształcimy oraz egzaminujemy kierowców. Musimy odejść od sztampy, kalki pewnego rodzaju zachowań, a przejść do praktyki - mówił ostatnio minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Poczuliśmy się wywołani do tablicy I właśnie kwestiom wokół systemu szkolenia poświęcimy najbliższe spotkanie - 14 marca br. - w ramach DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Zatytułowaliśmy je „SZKOLENIE "POD EGZAMIN"CZY?”.

Metodyka i pytania kontrolne dla instruktora nauki jazdy

Metodyka i pytania kontrolne dla instruktora nauki jazdy

27 lutego 2024

Wydawnictwo Grupa IMAGE opublikowała zaktualizowaną i uzupełnioną wersję poszukiwanego podręcznika dla wykładowców, instruktorów i kandydatów na instruktorów nauki jazdy. Kolejne już wydanie książki autorstwa Zbigniewa Bema zatytułowana jest „Uczę jeździć samochodem z pytaniami kontrolnymi”. To ważny zbiór wskazówek metodycznych i pytań kontrolnych. "...niektórzy ludzie uważają, że nie ma nic łatwiejszego niż uczyć, wystarczy coś poopowiadać na dany temat, pokazać jakąś czynność i po sprawie. Chcemy im uświadomić, jak bardzo się mylą." - ocenia autor.

Od dziś najnowszy podręczny Kodeks drogowy

Od dziś najnowszy podręczny Kodeks drogowy

22 lutego 2024

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym w swoim tekście obowiązującym na dzień 1 stycznia 2024 roku zawiera zarówno zmiany wprowadzone w roku poprzedzającym, jak też te, które wejdą w życie w innym czasie (1 czerwca 2024 oraz stosownego komunikatu ministra odpowiedzialnego resortu) i taką właśnie edycję Kodeksu drogowego przygotowała i od dnia dzisiejszego wprowadziła do swojej oferty wydawniczej Grupa IMAGE.

Bezpłatny webinar

Bezpłatny webinar

19 lutego 2024

Grupa IMAGE, przypomina -swoim partnerom handlowym - iż w najbliższą środę - 21 lutego 2024 r. godz. 17.00-18.30 odbędzie się bezpłatny webinar poświęconym nowemu rozporządzeniu Ministra Infrastruktury o egzaminowaniu. Tytuł: EGZAMINOWANIE W 2024 r. WYMAGANIA I OBOWIĄZKI W KONTEKŚCIE NOWEGO ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY. Webinar poprowadzi: Jakub Grabowski, ekspert ds. brd, wieloletni instruktor nauki i egzaminator. Wszelkich odpowiedzi na temat udziału udzieli Dział Handlowy Grupy IMAGE: tel.: 22 811 01 99.

Łączymy siły – informuje Tomasz Rogalski

Łączymy siły – informuje Tomasz Rogalski

16 lutego 2024

- carQ jest pionierem innowacji, polegającej na dostępie do usługi weryfikacji danych i historii pojazdu na podstawie samego numeru rejestracji. Postawienie użytkownika w centrum uwagi pozwoliło stworzyć, rozwijać i stosować technologię, dzięki której sprawne pozyskanie informacji o pojeździe jeszcze nigdy nie było tak proste i intuicyjnePonad milion użytkowników, którzy od 2020 roku odwiedzili platformę carQ.pl, pobierając prawie cztery miliony raportów PDF jest najlepszą rekomendacją świadczonej usługi. Łączymy siły, aby wzmocnić transparentność transakcji na rynku pojazdów używanych - informujeTomasz Rogalski.

Już dostępne

Już dostępne

9 lutego 2024

W Grupie IMAGE opracowano i przygotowano do udostępnienia do użytku kandydatów na prawo jazdy kategorii B testy w języku ukraińskim. Wydawca oferuje testy on-line dostępne na platformie IMAGE Prawo Jazdy i w aplikacji mobilnej. Otrzymany kod produktu umożliwia korzystanie z testów przez 90 dni. Aby aktywować wspomniany kod należy zarejestrować się lub zalogować na imageprawojazdy.pl

Szkolenie kierowców – braki i oczekiwania

Szkolenie kierowców – braki i oczekiwania

5 lutego 2024

O szkoleniu kandydatów na kierowców i kierowców, o brakach i oczekiwaniach zmian w jego systemie Bożenna Chlabicz - w formule DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ 8 lutego 2024 r. (czwartek) - będzie rozmawiała z doświadczonym edukatorem - Mariuszem Sztalem.

ePD –tekst jednolity i ujednolicony - pobierz

ePD –tekst jednolity i ujednolicony - pobierz

29 stycznia 2024

Zbiór aktów prawnych z szeroko pojętego prawa o ruchu drogowym - ELEKTRONICZNE PRAWO DROGOWE został zaktualizowany według stanu prawnego na dzień 28 stycznia 2024 r. Udostępniono m.in. tekst ujednolicony rozporządzenia o egzaminowaniu (po zmianach obowiązujących od 18 stycznia br.), ale także teksty jednolite kodeksu karnego, kodeksu postępowania karnego itd. W ePD znalazło się także Zarządzanie nr 1 z dnia 19 stycznia br. w spawie podziału pracy w kierownictwie Ministerstwa Infrastruktury.

Czekamy o 11.00

Czekamy o 11.00

26 stycznia 2024

Dziś - 26 stycznia br. (piątek) o godz. 11.00 - rozpoczynamy DYSKUSJIĘ NA RATUSZOWEJ jej tytuł: „POJAZDY AUTONOMICZNE „ZIEMIĄ OBIECANĄ” BRD?”.Transmisja bezpośrednia na: - platformie ZOOM/on-line zoom/webinar ID: 856 8346 5673, hasło: AUTO oraz na - facebooku PRAWODROGOWE@NEWS (PRAWO DROGOWE NEWS) też L-INSTRUKTOR (L-INSTRUKTOR 2020-2025).