Legislacja

02. Deklaracja Nieobojętności

10 czerwca 2016

635593374c673127bfb5ebb462de629de3449649

(540-48 fot. Piotr Wagner)

3629910fb07ce9bda0df76ba113fd66b62ac6199

(540-50-1)

Powołany uchwałą Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym

na funkcję RZECZNIKA INSTRUKTORÓW I WYKLADOWÓW NAUKI JAZDY – Tomasz Matuszewski

powiedział:

Bardzo dziękuję za tak daleko posunięte zaufanie, za dostrzeżenie. Zobowiązuję się do: analizy zdarzeń, które nam towarzyszą, opiniowania projektów aktów prawnych, które są wytwarzane i inicjowania różnorodnych działań na rzecz naszego środowiska, rzetelnie i w miarę posiadanych sił, kwalifikacji i środków, wypełniać.

Jako Rzecznik Instruktorów i Wykładowców zamierzam bronić jakości szkolenia i uważam to za główny cel jaki na początek sobie stawiam. I proszę Państwa, abyście z realizacji tych trzech wcześniej wymienionych i teraz tego ostatniego celu zawsze mnie sprawiedliwie i obiektywnie rozliczali.

Z tego co uchwała mówi, powierzono mi tę funkcję na okres dwóch lat. Czyli jest to wystarczająco długo, aby coś zrobić. Chciałbym z Państwem być w bieżącym kontakcie. Chciałbym również Państwa odwiedzać w środowiskach, poznawać Państwa bieżące problemy. Będzie mi łatwiej, bo z tym środowiskiem jestem związany 31. letnim czasem pracy.

Wspólnie też postanowiliśmy, żeby też Rzecznik nie był sam, żeby miał bardzo istotną pomoc. Na tą pomoc bardzo liczę. Główną pomocą będzie zespół ekspertów, a główną rolę będą tu odgrywać Ambasadorowie Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym. Myślę, że nie będę sam i poza tymi ciałami doradczymi, pomocniczymi, będę miał wszystkich Państwa. Bo jeżeli dzisiaj zdecydowali się Państwo tutaj przyjechać, to mogę domniemywać, iż sprawa jakości szkolenia, sprawa realnego wpływu na to co dzieje się w naszych sprawach, sprawa poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego leży Państwu głęboko na sercach.

Jeszcze raz bardzo dziękuję - Fundacji, Zarządowi - za to zaufanie. Zobowiązuję się, aby powiedzieć za dwa lata, że ”bieg ukończyłem, spraw dopilnowałem” i rzeczywiście będziemy dalej niż jesteśmy dziś.

Rzecznik Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy

Warszawa, 10 czerwca 2016 r.

Kontakt do Rzecznika Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy:

03-450 Warszawa, ul. Ratuszowa 11 pok. 115

e-mail: rzecznik@rzecznikinstruktorow.pl

www.rzecznikinstruktorow.pl (w przygotowaniu)