Legislacja

Czy „piraci z Wiejskiej” będą płacić za wykroczenia”? - pyta gazeta

8 lutego 2013

Tylko w styczniu aż 15 parlamentarzystów złamało przepisy drogowe. W sumie dostali 20 mandatów, za które oczywiście nie zapłacili, bo chroni ich immunitet. Imienną listę "piratów z Wiejskiej" ujawniło Radio RMF FM.

Dalej czytamy - do tej pory zrobione przez fotoradar zdjęcia poselskich samochodów lądowały w koszu, bo parlamentarzystów chronił immunitet. Teraz Inspekcja Transportu Drogowego wysyła je do prokuratora generalnego, który przekazuje je potem do marszałek Sejmu. Tylko w styczniu politycy dostali 20 mandatów za przekroczenie prędkości.