Legislacja

Jak w filmie Barei, ale jednak smutne

19 listopada 2012

Poniżej przywołujemy pełen tekst informacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zdarzenie z pozoru humorystyczne, jednak ostro pokazuje zachowania kierowców na drodze. Oto ona:

Pobytem w policyjnym areszcie i zarzutami zakończyła się próba przekupienia policjantów przez 24-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna sądził, że jest pod wpływem alkoholu i w obawie przed konsekwencjami zaproponował mundurowym 250 euro. Okazało się jednak, że 24-latek był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek /12.11/ w godzinach porannych, na drodze K-29. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Słubice zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki DAF. W trakcie kontroli 24-letni kierujący powiedział policjantom, że wcześniej pił piwo i niewiele myśląc zaproponował im 250 euro. Mężczyzna uznał, że korzystniejszym rozwiązaniem dla niego będzie wręczenie mundurowym łapówki niż utrata prawa jazdy. Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie 24-latka, które wykazało, że jest on trzeźwy. Przekazane im banknoty stały się jednak dowodem rzeczowym w sprawie, gdyż o próbie przekupienia mundurowi powiadomili dyżurnego policji.

24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.