Legislacja

Kolejne zarzuty korupcyjne

27 czerwca 2014

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie: Tylko w ciągu ostatnich trzech dni policjanci z Tarnowa zatrzymali i doprowadzili do prokuratury kolejnych 12 osób zamieszanych w aferę korupcyjną w tarnowskim ośrodku ruchu drogowego. Łącznie w tej sprawie już 83 osoby usłyszały zarzuty korupcyjne. Sprawa ma charakter rozwojowy, a w ujawniony proceder może być zamieszanych nawet 200 osób.

Zatrzymania te mają związek ze śledztwem dotyczącym powoływania się na wpływy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz pośredniczeniem w uzyskiwaniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe. Przestępczy proceder został wykryty w listopadzie ubiegłego roku przez policjantów z Zespołu do Walki z Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a sprawę wszczęła Prokuratura Okręgowa w Tarnowie.

Do chwili obecnej zarzuty o charakterze korupcyjnym usłyszały łącznie 83 osoby, wśród nich egzaminatorzy, właściciele szkół nauki jazdy, instruktorzy, pracownicy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i osoby wręczające pieniądze lub pośredniczące w ich przekazywaniu. Wynikiem realizacji ostatnich dni jest zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratury 12 osób. Wszystkim zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty z art. 230a KK tj. wręczania korzyści majątkowych w zamian za załatwienie pozytywnego wyniku na prawo jazdy. Jak podkreślają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, a w ujawniony proceder może być zamieszanych nawet 200 osób. Planowane są kolejne zatrzymania.

Słowa kluczowe korupcja WORD