Legislacja

Na gorąco o zmianach w zasadach egzaminowania (2)

21 czerwca 2009

Zasady przeprowadzania praktycznych egzaminów na prawo jazdy zmieniło rozporządzenie ministra infrastruktury opublikowane 25 maja, a obowiązujące od 9 czerwca. Zmiany dotyczą zasad przeprowadzania egzaminu praktycznego. Opinie o założeniach noweli i jej praktycznych efektach są podzielone. Poniżej kilka kolejnych komentarzy: 

- Jedna drobna uwaga do komentarza Pana Dariusza L. - radził bym jeszcze raz dokładnie przejrzeć uaktualnione rozporządzenie MI - szczególnie paragraf 28 i poszukać dokładniej informacji o terminie ważności teorii egzaminu na kategorię A. A tak przy okazji – porozmawiaj z ludźmi zdającymi “za komuny” w loku – powiedzą Ci ile z nich zdawało normalny egzamin a ilu piło “flaszkę” z egzaminatorem w lesie... Janek S.

- Dzisiaj oblałem egzamin na kat. A w Jastrzębiu Zdroju (WORD Katowice) za brak upewnienia się podczas ruszania do przodu na wzniesieniu. Ok. zapłaciłem za kolejny egzamin i mam go 31 sierpnia.. Ponad dwa miesiące!! SKANDAL!!! A gdzie tu nadzór Marszałka!! Chyba ostatni mój egzamin w tym roku! Cóż jeżdżę bez prawa jazdy nadal. Powodzenia dla WORD-u. cbo