Legislacja

Na światłach mijania przez całą dobę - komentarze

19 lutego 2010

Opozycja parlamentarna wnioskuje, aby kierowcy mogli jeździć z włączonymi światłami tylko późną jesienią i zimą. - Piesi w blasku reflektorów nie są widoczni - twierdzą przeciwnicy świateł włączonych całą dobę. Oto Państwa komentarze:

Jan K.: Jeszcze przed wprowadzeniem całorocznego obowiązku jazdy ze światłami mijania pisałem, że nie będzie to miało żadnego wpływu na liczbę wypadków i faktycznie tak było - był nawet wzrost liczby wypadków. Podawane przez lobbystów dane o ile miała zmniejszyć się liczna wypadków były wyssane z palca. Pomimo jednoznacznych argumentów przeciw oni dalej forsują swoje stanowisko prawdopodobnie pod wpływem producentów paliw i żarówek. Światła mijania jedynie od października do kwietnia.

Marek M.: Skoro są wypadki (wiadomo nie tylko z powodu świateł) to wszyscy mają być "ukarani" jak w komunie - urawniłowka. A przecież w takich światłych "motoryzacyjnie" krajach jak Niemcy, USA światła włącza się zgodnie z zasadą: jak nie widać to włącz światła. W USA przeprowadzono nawet badania naukowe i wyszło im, że jazda w dzień na światłach mijania nie przyczynia się do zmniejszenia wypadkowości. Nasz sejm tych badań nie zna i dlatego na wszelki wypadek postanowiono tak jak na wstępie. Marek M.