Ministerstwo gospodarki chce wprowadzić ryczałtowy podatek od prywatnych jazd samochodem służbowym. Każdy pracownik, który jeździ służbowym autem po godzinach pracy, powinien zapłacić podatek – uważa resort. Niezbyt wysoki, bo ok. 50 zł miesięcznie i każdy płaciłby równo, bez względu na to, jakim samochodem jeździł i ile kilometrów nim przejechał. Tym sposobem resort gospodarki chce zachęcić przedsiębiorców do wyegzekwowania takiego podatku od pracowników, którzy za używanie firmowego samochodu do celów prywatnych uzyskują nieodpłatny przychód.