Legislacja

Podatek od samochodu służbowego

27 października 2012

Ministerstwo gospodarki chce wprowadzić ryczałtowy podatek od prywatnych jazd samochodem służbowym. Każdy pracownik, który jeździ służbowym autem po godzinach pracy, powinien zapłacić podatek – uważa resort. Niezbyt wysoki, bo ok. 50 zł miesięcznie i każdy płaciłby równo, bez względu na to, jakim samochodem jeździł i ile kilometrów nim przejechał. Tym sposobem resort gospodarki chce zachęcić przedsiębiorców do wyegzekwowania takiego podatku od pracowników, którzy za używanie firmowego samochodu do celów prywatnych uzyskują nieodpłatny przychód. 

Słowa kluczowe podatek pojazdy służbowe