Legislacja

Projekt podatku ekologicznego po raz kolejny

10 kwietnia 2012

Ministerstwo Gospodarki proponuje, by nowy podatek od pojazdów tzw. podatek ekologiczny był płatny jednorazowo przy pierwszej rejestracji auta w Polsce. Podobny pomysł upadł kilka lat temu. - W ostatnim czasie Zespół Międzyresortowy ds. Wzrostu Konkurencyjności Przemysłu Motoryzacyjnego opracował drugą wersję projektu założeń wprowadzających w miejsce akcyzy inny podatek. Uwzględni on parametry ekologiczne samochodów, takie jak klasa normy czystości spalin EURO, pojemność silnika, a także napędy alternatywne - potwierdza biuro prasowe resortu gospodarki. MG zarządza pracami zespołu. Jak dodają przedstawiciele ministerstwa, proponowany wariant zakłada jednorazową płatność podatku przy pierwszej rejestracji samochodu w Polsce.

Słowa kluczowe podatek podatek ekologiczny