Legislacja

Rolkarze chcą jeździć po trasach rowerowych

10 kwietnia 2012

f31df92d98578250feffd0548ba48c43ff6a23cd

(Fot.: PD@N 424-31)

Rolkarze stali się ostatnio przedmiotem wielu doniesień prasowych. Wypowiedziało się także Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, odpowiadając na interpelację poselską. Tadeusz Jarmuziewicz potwierdził, iż rolkarze to kategoria pieszych. Media (fot.) podjęły temat, to absurd - piszą i uzasadniają przecież oni pędzą po chodniku często z prędkością 40-50 km/godz. Piesi w panice uskakują na boki, bo czują się zagrożeni. Czasem nawet krzyczą, że po chodniku się chodzi, a nie jeździ. Chcemy jeździć po trasach rowerowych, legalnie, bez płacenia mandatów - napisało stowarzyszenie rolkarzy do ministerstwa. - Rolkarze mogą poruszać sie po ścieżkach rowerowych w przypadku, gdy nie ma chodnika i nie ma żadnej innej możliwości - mówi Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, ale podkom. Wojciech Ratyński z Biura Ruchu Drogowego KGP twierdzi, że "jeżeli rolkarze poruszaliby się na ścieżkach rowerowych, to stwarzaliby kolejne zagrożenie". - Jeżdżąc na rolkach, nie mamy lusterek - argumentuje.