Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 maja 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykroczeń, za które funkcjonariusze Straży Granicznej są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego - opublikowano w Dzienniku Ustaw. W akcie rozszerzono katalog wykaz aktów prawnych, za które funkcjonariusze Straży Granicznej SA uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Wprowadzono następujące zmiany:
“1) pkt 7 otrzymuje brzmienie:
“7) art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 125, poz. 874,
z późn. zm.3));”;
2) w pkt 10 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 11 i 12 w brzmieniu:
“11) art. 111 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz. U. Nr 227, poz. 1367
i Nr 244, poz. 1454);
12) art. 35 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych
(Dz. U. Nr 208, poz. 1240).”
Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni.