Legislacja

Wstydzimy się - piszą szkoleniowcy z Wejherowa. Kursanci liczą na tzw. fikcyjne doręczenie

12 maja 2014

157979f5ad277831dbb8426ee1dc6b8e0d08a127

Jest jeszcze “światełko w tunelu” mówi pan naczelnik Maciej Dawidowski, a nazywa się ono tzw. fikcyjne doręczenie, które może być podstawą do wykreślenia ośrodka (492-68)

Szkoła jazdy z Wejherowa o nazwie “THE BEST of L's” reklamuje siebie i swoje usługi jako: “najlepsza szkoła jazdy w mieście”; podkreślają swoją rzetelność - “Nasze doświadczenie, Twoje bezpieczeństwo”; “Gwarancja pozytywnego wyniku na egzaminie”, “Gwarancja jakości”, “Gwarancja skuteczności”. Takie reklamy dostępne są na stronach internetowych do dnia dzisiejszego. A oto co się okazało. Lokal zamknięty, telefony nie działają, właściciel przepadł; pieniądze zapłacone, dokumenty kandydatów na kierowców pobrane, a ci ostatni z dnia na dzień zostali na tzw.przysłowiowym lodzie. Szukają kontaktu z “panem Sławkiem”. Bo pozostali bez dokumentów, a co za tym idzie szans na dokończenie kursu prawa jazdy w innym miejscu. Jeżeli osoba chce zrezygnować z danego ośrodka informuje o tym właściciela - wyjaśnia Maciej Dawidowski, naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wejherowie - ten podpisuje kartę pod ostatnio zrealizowaną pozycją, z taką kartą kandydat udaje się do następnego ośrodka. Niestety tu dokumentów nie ma. Czy wydział komunikacji może odzyskać dokument? Jedynym sposobem jest zamknięcie ośrodka. Ale tu sprawa nie jest możliwa, bo najpierw ośrodek trzeba skutecznie zawiadomić o kontroli i skontrolować. A jak i kogo? Jednak okazuje się, że jest jeszcze światełko w tunelu, a nazywa się ono tzw. fikcyjne doręczenie. Pan naczelnik w Wejherowie - być może będziemy z tej możliwości korzystali, i to będzie podstawa do wykreślenia tego ośrodka.

Informację otrzymaliśmy z Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Instruktorów, które zwróciło się do naszej redakcji z prośbą o publikację informacji “o tym smutnym fakcie z naszego terenu”, wstydzimy się i apelują - piętnujmy nieuczciwe praktyki w branży.