News tygodnia

Dzień bez wypadku śmiertelnego - to rzadkość

9 lutego 2012

 

021be3b2fd22eafa76ff9a5c53aea27810ddd1e6c0e584a585549b9de4feae8fb087a8f4b8864502

(Fot.: PD@N 416-1-2kgp)

 

Jak podaje Komenda Główna Policji: Nikt nie zginął w ciągu ostatniej doby - 9.2.2012 - na polskich drogach. Jak wynika ze statystyk, takie dni zdarzają się niezwykle rzadko. Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby było ich znacznie więcej, a kierowcy jeździli z taką rozwagą i ostrożnością jak minionej doby. Pamiętajmy więc, że bezpieczeństwo na drodze w bardzo dużym stopniu zależy od nas samych.

Dzień bez ofiar na polskich drogach na przestrzeni ostatnich kilku lat jest ewenementem. W ciągu minionej doby pomimo 40 wypadków, do których doszło na naszych drogach, rannych zostało 58 osób i nikt nie zginął. Liczby te świadczą o tym, że pomimo niesprzyjającej pogody w wielu miejscach kraju, było wyjątkowo bezpiecznie, a kierowcy jeździli rozważniej i bezpieczniej. Niestety takie dni jak ten należą do rzadkości. Każdy z nas wyruszając w podróż autem, chciałby bezpiecznie dojechać do celu, jednak nie wszyscy mają taką szansę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w bardzo dużym stopniu od nas samych. Te najtragiczniejsze w skutkach wypadki najczęściej związane są z nadmierną prędkością, brawurową jazdą oraz niedostosowaniem techniki jazdy do warunków atmosferycznych. Śliskie jezdnie, ograniczona widoczność i szybko zapadający zmierzch, zwłaszcza teraz w okresie zimowym, dodatkowo nie ułatwiają jazdy kierowcom.

Prosimy zatem o ostrożną, bezpieczną jazdę oraz zdrowy rozsądek, bowiem kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu.