News tygodnia

Wrócił Wasz Biuletyn Informacyjny „Prawo Jazdy”

31 października 2015

8c5367ef206fb75b1c933c0cdf789b7f57ed6dad

4f8820e660b8a9d30a422df88e4f975092cb5e02

47c4ef550f869f64affbf148606a73af05786f66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bożenna Chlabicz (fot.),

polonistka, dziennikarka.

Redaktor Naczelna Portalu Edukacyjnego Wychowania Komunikacyjnego “Bezpieczna droga do szkoły”, Partnera Stowarzyszenia “Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego”, organizator i uczestnik licznych przedsięwzięć z zakresu brd o zasięgu lokalnym i krajowym,

Prezes Zarządu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym

(526-2,3)

(526-1 fot. jola michasiewicz)

Szanowni Państwo!

Ostatni numer “Biuletynu Informacyjnego Prawo Jazdy”, którego wydawcą była Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, ukazał się 11 lat temu, a wciąż są wśród Państwa osoby, które przy różnych okazjach podkreślają jego znaczenie i walory. Potem nastąpiło swego rodzaju zachłyśnięcie mediami elektronicznymi. Czas pokazał, że na rynku jest miejsce i dla tych pierwszych, i dla drugich. Stąd nasza decyzja - “Prawo Jazdy” wraca do gry.

Postaramy się w miarę regularnie dostarczać informacje, komentarze oraz materiały metodyczne i dydaktyczne. Wiemy, jak jest to ważne i potrzebne szkoleniowcom - instruktorom i wykładowcom nauki jazdy, egzaminatorom, policjantom, samorządowcom i setkom tysięcy ludzi, którzy na co dzień podejmują inicjatywy, by w Polsce na drogach było bezpieczniej i spokojniej.

Celem naszej Fundacji jest zapobieganie wypadkom drogowym. Nie odkryjemy “ameryki” twierdząc, że będzie ich mniej, gdy zacznie działać krajowy system wychowania komunikacyjnego, a edukacja kandydatów na kierowców i kierowców będzie na odpowiednio wysokim poziomie. W obu tych kwestiach jest jeszcze wiele do zrobienia.

Istniejąca już od ponad 24 lat Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym zmienia się i rozwija. Od grudnia ubiegłego roku mamy nowy Zarząd. Powołaliśmy też Korpus Ambasadorów, zapraszając do współpracy wszystkich, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo na drogach.

Śledzimy zmiany w prawie i w drogowej praktyce. Reagujemy, gdy dzieje się coś niewłaściwego. I pomagamy, jeśli to tylko w naszej mocy. Bądźcie z nami. Piszcie o dobrych i złych praktykach, o sukcesach i problemach (e-mail: fundacja@mniejofiar.org.pl ). “Prawo Jazdy” to magazyn dla Was i o Was.

Bożenna Chlabicz