Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie
(Fot.: PD@N 333-24)
W dniu 26.03.2010 roku w hotelu Palatium w Hucie Żabiowolskiej k/Warszawy Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie zorganizowało konferencję poświęconą szczególnej misji instruktorów nauki jazdy. Wykład nt. “Kształcenie ustawiczne instruktorów nauki jazdy” wygłosiła dr Izabella Mitraszewska (ITS). Gośćmi konferencji byli: Andrzej Wojciechowski (dyrektor ITS); Maria Dąbrowska-Loranc (ITS); Tomasz Piętka (Ministerstwo Infrastruktury); Jerzy Berta (WORD Warszawa); Krzysztof Szymański (prezes PFSSK); Janusz Ujma (Prezes Honorowy PFSSK); delegaci na XXI Zjazd Delegatów Stowarzyszeń PSFFK; Jacek Cygan (Toyota Polska); Piotr Grzybowski (Opel Polska); Witold Wiśniewski (prezes Grupy IMAGE); Wojciech Rosiecki (redaktor naczelny Grupy IMAGE) oraz Krzysztof Giżycki (członek zarządu Winfor) i Jacek Bogusławski (właściciel SPH Credo).
Gość konferencji minister Kancelarii Prezydenta RP Marek Surmacz wręczył złote “Medale Za Długoletnią Służbę”, otrzymali je: Włodzimierz Ryszard Gąsiorek; Dariusz Tadeusz Gil; Jan Tadeusz Szumiał. Natomiast Odznakę Honorową “Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej”: Wojciech Szemetyłło i Zbigniew Bem. PFSSK przyznała swoje złote i srebrne Honorowe Odznaczenia: Złote Honorowe Odznaczenia PFSSK otrzymali - Beata Cygan i Jacek Cygan (Toyota Marki); Jolanta Michasiewicz (redaktor naczelna tygodnika “PRAWO DROGOWE @ NEWS); Wojciech Rosiecki (redaktor naczelny wydawnictwa Grupa IMAGE); Andrzej Markowski (wiceprezes Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce, wykładowca cyklu szkoleniowego “Społeczna Misja Nauczycieli Jazdy”); Marek Kołakowski (PZMot); Grzegorz Wałkiewicz (instruktor). Srebrne - Paweł Leszczyński (instruktor); Tomasz Gadulski (instruktor) oraz Wojciech Budzik (instruktor).
Redaktor naczelna, zespół redakcyjny oraz czytelnicy tygodnika “PRAWO DROGOWE @ NEWS dziękują za przyznane nam złote odznaczenie. Jesteśmy nim zaszczyceni, jest ono wyrazem oceny naszej pracy. Raz jeszcze dziękujemy. Jolanta Michasiewicz
Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców
(Fot.: PD@N 333-25)
W dniu 27.03.2010 roku w hotelu Palatium w Hucie Żabiowolskiej k/Warszawy odbył się 12. Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Stowarzyszeń Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców.
Do władz na kolejną kadencję zostali wybrani:
Krzysztof Szymański - prezes, Tomaszów Maz.
Jerzy Kociszewski - wiceprezes, Bydgoszcz
Wojciech Szemetyłło - wiceprezes, Warszawa
Jan Sańczyk - sekretarz, Białystok
Marek Stasiak - skarbnik, Sochaczew
Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest Tadeusz Szewczyk z Krakowa.
Przewodniczącym Sądu Koleżeńskiego został Janusz Ujma z Krakowa, założyciel Federacji i Honorowy Prezes.
W zjeździe uczestniczyło 39 delegatów z osiemnastu regionów. Gościnnie w Zjeździe uczestniczyli właściciele szkół z Grójca, Krzysztof Węglarz (OSK “Eurokurs”) i Sławomir Walczak (OSK “Wiraż”).
Z optymizmem rozpoczynamy kolejną kadencję naszej ogólnopolskiej organizacji i rozpoczynamy przygotowania do ogólnopolskiego konkursu Instruktor roku 2010, który odbędzie się w dniach 11 i 12 czerwca br. w Białymstoku - powiedział nam prezes Krzysztof Szymański. Nowym władzom Federacji gratulujemy wyboru.
.