Ogłoszenia

Dzień Automobilisty na Torze POZNAŃ

13 września 2009

O G Ł O S Z E N I E

Automobilklub Wielkopolski serdecznie zaprasza

kierowców - amatorów do korzystania z jazd po Torze “Poznań”

w czwartek 1 października 2009 r.

w ramach “Dnia Automobilisty”.


Jego założeniem jest umożliwienie poruszającym się samochodami na co dzień po drogach publicznych, konfrontowania swoich umiejętności oraz korygowania nieprawidłowych nawyków. Warto zatem korzystać w bezpiecznych warunkach toru wyścigowego, z możliwości dokładniejszego zapoznania się z eksploatowanym samochodem, by zwiększyć świadomość panowania nad nim.
Podczas “Dnia Automobilisty” na Torze “Poznań” będzie też można skorzystać z rad doświadczonego instruktora.

Jeździmy coraz lepszymi samochodami z wieloma systemami elektronicznymi, nie tylko ułatwiającymi jazdę ale i czyniącymi ją w znacznym stopniu bezpieczniejszą dla ogółu uczestników ruchu drogowego. Lecz należy pamiętać, że nie ma żadnego systemu na brak wyobraźni sterujący nadmierną szybkością lub zbytnią pewnością siebie. A umiejętności przewidywania można wyrobić jako dobry nawyk podczas jazd na torze.

Jeśli taka forma spędzania czasu przez kierowców znajdzie wśród nich uznanie, Automobilklub Wielkopolski będzie ją rozwijał między innymi poprzez proponowanie kolejnych ogólnodostępnych jazd po Torze “Poznań”.

8.00

otwarcie biura “Dnia Automobilisty na bramie głównej Toru “Poznań” ,sprawdzenie dokumentów: prawa jazdy, ubezpieczenie samochodu, dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem

8.00-8.30

wprowadzenie o zasadach poruszania się po torze, bezpieczeństwie i regulaminach

8.30-14.00

jazdy po torze zgodnie z zasadami ruchu drogowego


Aby zgłosić swój udział w “Dniu Automobilisty” , opłaty I inne informacje: iwona.konieczna@aw.poznan.pl lub telefoniczną  061 8143-511  061 8143-511 wew. 12.


Możliwość jazd po torze jest niezależna od warunków atmosferycznych.
Liczba uczestników ograniczona.
Obowiązkowe kaski.
Zapraszamy !!! AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI