Ogłoszenia

Kursy prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych

7 grudnia 2008

OGŁOSZENIE

Bardzo ważna informacja dla wszystkich osób niepełnosprawnych

z terenu Gdyni, Warszawy i Wodzisławia Śląskiego (choć nie tylko),

które mają zamiar uczestniczenia w naszym

kursie nauki jazdy, w ramach programu  "Kierowca Bez Barier".

Informujemy, że już niebawem planujemy rozpoczęcie pilotażowej edycji kursów nauki jazdy dla osób niepełnosprawnych. 

Program otwartych kursów nosi nazwę Kierowca Bez Barier (KBB). Pierwsze kursy dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu będą zorganizowane w Gdyni i w Warszawie. Natomiast w Wodzisławiu Śląskim organizujemy kurs dla osób niesłyszących. Dlatego bardzo prosimy wszystkich chętnych z tych miast (i okolic) o zgłaszanie się do nas i deklarowanie chęci udziału w takim kursie. Deklaracje uczestnictwa prosimy kierować pocztą mailowej na adres Stowarzyszenia SPiNKa, podając następujące informacje: nazwisko i imię, wiek, adres zamieszkania, kontakt telefoniczny / e-mail, rodzaj dysfunkcji, orzeczenie lekarskie o zdolności do podjęcia nauki jazdy (posiadanie).

W chwili obecnej trwają aktywne prace organizacyjne nad przygotowaniem wymienionych kursów. Prosimy śledzić informacje pojawiające się na naszej witrynie, gdzie na bieżąco i sukcesywnie będziemy informować o wszystkich ważnych szczegółach tego przedsięwzięcia. Zdajemy sobie sprawę, że kwestią najbardziej interesującą każdego przyszłego kursanta jest koszt takiego kursu. Jako, że toczą się w tym względzie konsultacje o możliwych wsparciach i dofinansowaniach, prosimy o wykazanie cierpliwości do czasu ostatecznego ustalenia ostatecznych warunków finansowych. O głównych założeniach tego programu kursów (jedynego i wyjątkowego w chwili obecnej w Polsce) możecie przeczytać więcej na kolejnych stronach naszej witryny.

Jednocześnie chcemy zapewnić, że pozostali chętni, zamieszkali w innych miastach i rejonach Polski, nie będą pozbawieni szansy uczestnictwa w takim kursie. Sukcesywnie uruchamiać będziemy edycje programu KBB w kolejnych aglomeracjach.  Dlatego prosimy bardzo, aby zechcieli Państwo również zgłaszać takie deklaracje, będąc mieszkańcami innych miast niż Gdynia i Warszawa. Pozwoli to nam na precyzyjne ustalenie kolejności uruchamiania kursów, w zależności od skali zainteresowania i potrzeb.

Oczekujemy na Wasze pytania i uwagi. Zgłaszajcie je śmiało i otwarcie, wykorzystując sekcję KONTAKT. Będą nam pomocne do osiągnięcia jak najwyższego poziomu realizacji tego programu.

Zarząd Stowarzyszenia SPiNKa