Ogłoszenia

Metodyka nauczania. Warsztaty dla instruktorów nauki jazdy

30 października 2015

 

Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry nauczyciel wyjaśnia. Doświadczony nauczyciel pokazuje. Wielki nauczyciel inspiruje. William Arthur Ward

Metodyka nauczania jest nauką interdyscyplinarną. Jak każda nauka humanistyczna ma trudne do precyzyjnego określenia granice swojego oddziaływania. Tu nic nie jest takie same ponieważ dotyczy ludzi i ich działania. Jednakże bez znajomości praw nauczania nie sposób przekazać wiedzę i umiejętności. Nie sztuką widzieć, ale nauczyć jest sztuką. Po kilku latach od wydania “Metodyki nauczania dla instruktorów” przyszedł czas na jej uaktualnienie.

W obecnym opracowaniu skierowanym przede wszystkim do instruktorów nauki jazdy uczestniczących w dorocznych warsztatach doskonalenia zawodowego odstąpiłem od sztywnego trzymania się jedynie zagadnień czysto związanych z metodyką. Starłem się skupić na możliwościach szkolenia w obecnych warunkach prawnych i ekonomicznych. Spróbowałem podzielić się swoimi przemyśleniami na temat sposobu prowadzenia nowoczesnego marketingu w działaniach ośrodka szkolenia kierowców. Poruszyłem również zagadnienie utrudnień w komunikacji interpersonalnej, gdyż przeżywa ona swoisty kryzys. Nie zabrakło również refleksji na temat najbliższej przyszłości i jej wpływu na funkcjonowanie OSK.

Mam przekonanie, że każdy uczestnik warsztatów instruktorskich znajdzie coś, co go zaciekawi. Równie cenne będą dla mnie wszelkie uwagi i przemyślenia Czytelników. Bardzo rzadko mamy możliwość wymiany swoich poglądów i doświadczeń, a więc każda okazja jest cenna. Warsztaty doskonalenia zawodowego są doskonałym miejscem do takich dyskusji.

Zapraszam do lektury. Marek Górny

1b772aef610c38206a1502430447be6d64fcf50b

(526-39)