Ogłoszenia

Ministerstwo Infrastruktury zaprasza

14 czerwca 2009

cd297a8d4faa6076f95917c047b684cee61f98a7 (301-21)

Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

oraz Europejski Dzień bez Samochodu

Ministerstwo Infrastruktury serdecznie zaprasza władze miast do udziału w corocznie odbywającej się w dniach 16-22 września kampanii “Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu” oraz 22 września “Europejski Dzień bez Samochodu”.

Organizacja kampanii odbywa się pod patronatem Dyrekcji Generalnej “Środowisko” Komisji Europejskiej. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: “Popraw KLIMAT swojego miasta”.

Koordynatorem krajowym kampanii jest Ministerstwo Środowiska. Na poziomie lokalnym obchody będą organizowane przez władze miast, które zgłoszą swój udział w tym przedsięwzięciu.

Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach:

- zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa,

- zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia,

- pokazaniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom.

Nad kampanią honorowy patronat objął Minister Infrastruktury.

Aby wziąć udział w tegorocznej kampanii należy do dnia 24 czerwca br. przesłać kartę zgłoszeniową (karta dostępna jest na stronie Ministerstwa Środowiska: www.mos.gov.pl/22wrzesnia) na adres:

Departament Edukacji Ekologicznej

Ministerstwo Środowiska

ul. Wawelska 52/54; 00-922 Warszawa