
(282-16 i 282-17)
W pierwszym tegorocznym numerze naszego PRAWO DROGOWE @ NEWS informowaliśmy o konkursie inicjatyw pn. “ORLEN. Bezpieczne Drogi”. To długofalowy program na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, zainaugurowany w 2006 roku.
W najnowszej edycji Konkursu Inicjatyw 2008, a odbywającej pod hasłem BEZPIECZNE DROGI, znalazł się cykl konferencji regionalnych - Społeczna Misja Nauczycieli Jazdy. Organizatorzy - Polska Federacja Szkół Kierowców, przy wydatnej pomocy wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego oraz Grupy IMAGE, w latach 2007-2008 przeprowadzili 14 konferencji regionalnych, w których wzięło udział ponad 1 500 osób.
Pierwsze spotkanie odbyło się w Warszawie na początku 2007 roku i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Następne były organizowane w miastach, w których funkcjonują Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Celem konferencji było działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli jazdy. Podczas konferencji były omawiane następujące tematy: - odpowiedzialność prawna nauczycieli jazdy - sylwetka psychologiczna nauczycieli jazdy - nowe technologie dydaktyczne w szkoleniu kierowców - potrzeby zawodowe instruktorów - nadzór nad szkoleniem - przyczyny niepowodzeń egzaminacyjnych.
Wypowiedz się w sprawie tej inicjatywy - http://www.orlenbezpiecznedrogi.pl/inicjatywa20080183