Przegląd prasy

10. Na następny konkurs trzeba czekać aż rok

17 maja 2012

0e540aa6c01f8bce5117cf421f79925b25200d1ac7039ee55e1e6a065b8785b6cd82166aed1ad965

(Fot.: PD@N 428-5jm i 27jm)

^ Stefan Rzońca, sędzia Konkursu INSTRUKTOR ROKU 2012, także wcześniejszych (w żółtej kurtce). W kolejnych edycjach konkursu uczestniczy od 2003 r. Na foto poniżej ze zwycięzcami Tomaszem Zimnochem i Piotrem Wysockim. Wszyscy trzej reprezentowali Społeczne Stowarzyszenie Szkolenia Kierowców w Białymstoku. Stefan Rzońca jest członkiem zarządu SSSK w Białymstoku, zawodowo instruktor nauki jazdy kat. A. Uprawnienia instruktora posiada od 1990 r., jak ocenia - wyszkolił ponad 3 tys. osób. Wraz z synem - INSTRUKTOREM ROKU 2009 - prowadzi ośrodek szkolenia w Białymstoku.

Stefan Rzońca: Konkurs “Instruktor Roku 2012” został rozstrzygnięty. Zaproszono wszystkich instruktorów do Krakowa, aby wyłonić w sportowych konkurencjach spośród zgłoszonych zawodników-instruktorów tego najlepszego. Panowie nie okazali się dżentelmenami i nie dali pięknym paniom-instruktorkom pierwszeństwa w zdobyciu cennego pucharu. To nie znaczy, że panie są słabsze tylko panowie pochłonięci walką zapomnieli o wdzięku i przyjemności jaką daje bezpieczna jazda samochodem. Oprócz stałych bywalców naszej imprezy pojawiają się nowi instruktorzy, co dobrze rokuje naszej organizacji na przyszłość. Trzeba zauważyć, że Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców jako jedyna w Polsce organizuje taką imprezę przez co integruje instruktorów z całego kraju. Jedziemy nie tylko na sam konkurs, ale także po to aby się spotkać z kolegami i koleżankami, wymienić się uwagami odnośnie warunków panujących w poszczególnych Regionalnych Stowarzyszeniach. Zaproszeni goście ze Stolicy uświetniają naszą imprezę i mamy okazje zapytać, co zamierzają zrobić, aby poprawić bardzo trudną sytuację w naszej branży. Sprzyja ku temu rodzinna atmosfera jaka panuje podczas imprezy. Dwa dni mijają szybko i trzeba znowu czekać aż rok na następny konkurs. Pozdrawiam Stefan Rzońca.

Dodajmy, iż w klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajął właśnie Białystok, dwaj instruktorzy reprezentujący Społeczne Stowarzyszenie Szkolenia Kierowców w Białymstoku, zajęli pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla zwycięzcy, Tomasza Zimnocha to drugi tytuł INSTRUKTORA ROKU. W 2009 r. w konkursie zorganizowanym w Bełchatowie puchar i pierwsze miejsce zdobył Leszek Rzońca z Białegostoku. Czyli po raz trzeci puchar trafił do Białegostoku. Stowarzyszenie, które tak dzielnie reprezentowali instruktorzy w roku 2013 będzie obchodziło swoje 20. lecie. Czy złożą wniosek i to właśnie oni będą gospodarzami konkursu w przyszłym roku? Zobaczymy.