Przegląd prasy

14. Organizator podsumował

17 maja 2012

c4a7b53e19f27a0b77c9b59a5e8a4cbe9b1b8457

(Fot.: PD@N 428-14jm)

Tadeusz Szewczyk, prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Kształcących Kierowców w Krakowie

Pytanie: W imieniu redakcji tygodnika PD@N bardzo dziękujemy za zaproszenie do Krakowa. W naszej ocenie to była bardzo interesująca impreza. A przede wszystkim tak ważne dla środowiska spotkanie ludzi z pasją i oddaniem zaangażowanych w kształcenie przyszłych kierowców i kierowców. Jaka jest Pana ocena zakończonego XIII Konkursu? Może jakieś wnioski i sugestie dla organizatorów kolejnego konkursu.

Odpowiedź:Przyznam szczerze, że sam jestem bardzo mile zaskoczony ilością osób sympatyzujących z naszym Małopolskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Kształcących Kierowców, przybyłych na uroczystości Jubileuszu naszego 20-lecia oraz liczne grono zawodników i osób towarzyszących oraz znanych osobistości z branży szkoleniowo-motoryzacyjnej. Bardzo dużym powodzeniem cieszyło się spotkanie panelowe w Akademii Krakowskiej z Głównym Specjalistą z Departamentu Transportu Drogowego, Ministerstwa Transportu, Panem Tomaszem Piętką, oraz Radcą Zespołu Profilaktyki i Analiz Komendy Głównej Policji z Warszawy Panem Markiem Konkolewskim i będącymi w Prezydium Konferencji, Panami: Piotrem Rybickim z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, oraz Prezesem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców, Krzysztofem Szymańskim, pod przewodnictwem moderatora - światowej sławy psychologa, prof. nadzw. AK dr hab. Tadeusza Rottera z Katedry Psychologii Transportu Akademii Krakowskiej. Słuchacze dowiedzieli się dużo nowych pojęć i interpretacji przepisów, np. dotyczących egzaminu wewnętrznego z teorii, po szkoleniu dodatkowym z praktyki!?!

Finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu INSTRUKTOR ROKU 2012 przebiegał w atmosferze sportowej rywalizacji między zawodnikami i drużynami z poszczególnych organizacji zgłaszających zawodników po eliminacjach regionalnych. Najlepszą była drużyna z Białegostoku, następnie z Łodzi, dalej z Gdańska i z Piły. Z tabel wyników konkursu wyników widać, że aby wygrywać zawody, nie wystarczy być najlepszym w jednej konkurencji, lecz plasować się na wysokich miejscach we wszystkich konkurencjach, czyli wykładowcy i instruktorzy winni zamieniać się rolami.

Wniosek: “należy dążyć do perfekcji, przez wyeliminowanie czynności zbędnych oraz stałe doskonalenie przekazu swojej wiedzy i umiejętności przez konfrontację z innymi”.

Dzięki hojności ofiarodawców, sponsorów, partnerów i bezinteresownego działania organizatorów społecznych, Konkurs był bardzo ciekawy, atrakcyjny i stał na wysokim poziomie organizacyjnym. Wystarczy nadmienić, że oprócz nagród honorowych w postaci pucharów i medali okolicznościowych, ufundowanych przez najwyższe urzędy państwowe, organizacje społeczne i osoby prywatne, zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci: komputera laptopa, telewizora, kamery, kina domowego, kamery rejestrującej przebieg jazdy, nawigację satelitarną GPS, urządzenie wielofunkcyjne (kolorowe), aparat fotograficzny (“wypasiony”), odtwarzacz bluray, tablet, albumy i inne rzeczy, których nie sposób tu wymienić oraz dla trzech pierwszych miejsc darmowe użytkowanie programu do rejestracji działalności OSK.

Sponsorami nagród rzeczowych, oraz partnerami wspierającymi organizację całego przedsięwzięcia kulturalno-oświatowego byli: WINFOR, CREDO, IMAGE, MORD, PFSSK, PIGOSK, REGIS Mediator, SMART PRINT, BCreservation, Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów WORD, Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów, Prezes Honorowy PFSSK, oraz dealerzy firm samochodowych: RENAULT, SUZUKI i RENAULT TRUCKS.

Według organizatora, Konkursu, Konferencji, zebrania KDZ, imprez jubileuszowych i wycieczek fakultatywnych, wszystko zostało zrealizowane zgodnie z założonym planem, a ocenę pozostawiam uczestnikom i obserwatorom - licząc na przychylną krytykę. Tadeusz Szewczyk - organizator, prezes MSNKK

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie do Krakowa,

gratulujemy tak udanej imprezy, doceniamy trud jej organizacji,

życzymy dalszych lat owocnego działania w Małopolskim Stowarzyszeniu Nauczycieli Kształcących Kierowców.

Rozmowę przeprowadziła, J. Michasiewicz

- red. tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS