Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 215

14 października 2007

? 12-latek za kierownicą w towarzystwie pijanych rodziców - Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach został powiadomiony przez pogotowie ratunkowe o zdarzeniu drogowym w miejscowości Klisino. Na miejsce niezwłocznie skierował patrol Policji. Na miejscu policjanci zastali 44-letnią kobietę z otwartym złamaniem podudzia lewej nogi. Na początku poszkodowana nie chciała rozmawiać z Policją. Jednak po dłuższej chwili poinformowała funkcjonariuszy, że została potrącona przed swoją posesją przez nieznane bmw. Gdy funkcjonariusze zaczęli zabezpieczać ślady przestępstwa i rozpoczęli poszukiwania podejrzanego auta przestraszona kobieta postanowiła powiedzieć prawdę. Jak się okazało, rodzina z 12–letnim synem Wojtkiem wracała z poprawin. 47-letni ojciec był nietrzeźwy (1,5 promila) i nie mógł prowadzić. Wobec tego obowiązek odwiezienia rodziny do domu spadł na Wojtka. 12-latek wsiadł za kierownicę forda i przejechał prawie 8 km z domu weselnego do Klisina, gdzie mieszkał. Pewno wszystko dałoby się ukryć przed Policją gdyby nie to, że wjeżdżając na posesję potrącił matkę, która otwierała bramę. Ponieważ chłopiec nie ma 13 lat nie może odpowiadać za swoje czyny, jednak prawdopodobnie odpowiedzą za nie rodzice, którzy narazili syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu, za co grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd zajmie się również odpowiedzialnością rodziców za niedopełnienie obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej.

? Pijany pirat robił 6 samochodów - Około godziny 19.00 śródmiejscy policjanci zostali wezwani na ulicę Stawki. Z pierwszych informacji wynikało, że nietrzeźwy kierowca doprowadził do poważnej kolizji. Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol. Na miejscu funkcjonariusze zastali kompletnie pijanego kierowcę Forda, 36 letniego Andrzeja B. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Z policyjnych ustaleń wynika, że pijany 36 latek najpierw spowodował kolizję z wyjeżdżającym z jednej z ulic Mercedesem. W wyniku uderzenia mężczyzna nie zapanował nad Fordem i wjechał w zaparkowane przy jezdni pojazdy. W sumie uszkodził aż sześć aut. Andrzej B. został zatrzymany przez śródmiejskich funkcjonariuszy. Andrzej B. resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień. Jak tylko dojdzie do siebie stanie przed sądem.

? Instruktor nauki jazdy pod wpływem alkoholu- Policjanci z sekcji ruchu drogowego komendy w Opocznie przeprowadzili akcję, podczas której szczególnej kontroli poddali samochody służące do nauki jazdy. Zatrzymali 31-letniego mieszkańca Opoczna, który kierował samochodem z symbolem "L" na dachu. Miał ponad 0,6 promila alkoholu we krwi. Podczas kontroli okazało się, iż jest on instruktorem nauki jazdy. - Zamiast sam dawać przykład, instruktor zachował się niezgodnie z prawem - komentuje podkom. Grzegorz Zianiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Za prowadzenie pojazdu po pijanemu instruktorowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

? Stopman z trzema promilami przeprowadzał dzieci - Na ul. Bema w Bartoszycach w pobliżu szkoły podstawowej i gimnazjum od kilku tygodni trwają roboty drogowe związane ze zmianą organizacji ruchu. By zapewnić bezpieczeństwo dzieciom przechodzącym tędy przez ulicę urząd miasta zatrudnił mężczyznę, tzw. stopmana. Do jego obowiązków należy przeprowadzanie uczniów przez biegnącą przez miasto drogę krajową nr 51. W piątek około godziny 12 oficer dyżurny bartoszyckiej policji dostał anonimowy telefon o tym, że mężczyzna w odblaskowym uniformie odpowiadający za przeprowadzania dzieci prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Policjanci, którzy interweniowali stwierdzili, że 33-latek miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wyjaśniają, czy swoim postępowaniem nie naraził życia i zdrowia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

? Jechał z czterema promilami - W sobotę przy ul. Turystycznej policjanci zatrzymali 40-letniego Jacka P. z Józefowa, który po pijanemu spowodował stłuczkę.Mężczyzna kierował polonezem i miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca stanął przed sądem w trybie przyspieszonym.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy