Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 219

11 listopada 2007

Aresztowany pijany sprawca wypadku - Łódzki sąd aresztował 29-latka, podejrzanego o spowodowanie po pijanemu wypadku, w którym zginął jadący skuterem 15-latek. Sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia, grozi do 12 lat więzienia. Jak poinformowała Grażyna Jeżewska z łódzkiego sądu, sąd aresztował mężczyznę, z uwagi na grożącą mu surową karę i obawę matactwa z jego strony. Do tragedii doszło w piątkowe popołudnie. Na skrzyżowaniu ulic Łagiewnickiej i Dolnej prowadzony przez 29-latka fiat tempra uderzył w skuter, który prowadził 15-letni chłopiec. Pomimo reanimacji nastolatek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Według policji, kierujący fiatem i pasażer uciekli z miejsca zdarzenia i porzucili samochód kilka ulic dalej. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali kierowcę: 29-letniego Kamila D. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,3 promila alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Zatrzymano także pasażera auta - 45- latka, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 29-latkowi za spowodowanie po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjant wyleciał z pracy za picie - Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy wyrzucił z pracy funkcjonariusza, który prowadził auto po pijanemu. W poniedziałek wieczorem funkcjonariusz prowadził toyotę yaris jadący za nim mercedesem vito bydgoszczanin nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył auta policjanta. Choć stłuczka nie była groźna i nikomu nic się nie stało, przyjechał patrol "drogówki" i zbadał obu kierujących alkomatem. To rutynowa procedura, kiedy w kolizji lub wypadku uczestniczy mundurowy. Winny kolizji był trzeźwy, ale policjant nie. Wydmuchał prawie pół promila. Podczas zdarzenia nie był na służbie i jechał prywatnym wozem. Nie miało to wpływu na decyzję jego przełożonego, który wszczął postępowanie zmierzające do wyrzucenia policjanta z pracy.

Pirat drogowy z gimnazjum- Z dwoma promilami we krwi pędził samochodem rodziców 180 km/godz. Miał 15 lat. Przygoda nastoletniego kierowcy z Chojnowa (Dolnośląskie) zakończyła się pod Żarami w Lubuskiem. W nocy z soboty na niedzielę chłopak wsiadł ze swoim rówieśnikiem do samochodu rodziców i wjechał na autostradę. W okolicach Bolesława spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Przed poszkodowanym kierowcą uciekał z prędkością 180 km/godz. Zanim zatrzymała go policja, na łuku drogi w miejscowości Zajączek pod Żarami wypadł z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej. 15-latków uwolnili z zakleszczonego auta strażacy. Badanie alkomatem wykazało, że młodociany kierowca miał we krwi blisko dwa promile alkoholu. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy
Źródła Onet.pl – „Aresztowany pijany sprawca wypadku” PRAWO DROGOWE@NEWS Nr 219. Przegląd prasy/Internetu. 10.11.2007 – „Domagają się rządowego programu walki z pijanymi kierowcami” "Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz" - "Policjant wyleciał z pracy za picie" "Gazeta Wyborcza Gorzów" - "Pirat drogowy z gminazjum"