Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 239

24 marca 2008

Zatrzymany pijany kierowca tira - Policjanci patrolując drogę krajową nr 9 zauważyli szarżującego kierowcę tira. Błyskawicznie podjęli działania i go zatrzymali. Kiedy podeszli do kabiny ciężarówki z węgierską rejestracją, poczuli wyraźny zapach alkoholu. Kierowca, 44-letni obywatel Węgier, był nietrzeźwy, miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Stężenie rosło podczas kolejnych prób. Policjanci zatrzymali kierowcę w areszcie, a samochód zabezpieczyli na parkingu.

Namierzony przez monitoring - Ponad dwa promile alkoholu we krwi miał zatrzymany przez policjantów z Wilanowa 44-letni Robert T. Mężczyzna wpadł, gdy nieudolnie próbował zawrócić na skrzyżowaniu. Manewr ten zakończył na przejściu dla pieszych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. Patrolujący Wilanów policjanci otrzymali informację o pijanym kierowcy hondy, który jechał ulicą Powsińską. Mundurowi natychmiast udali się sprawdzić informację. Już po chwili namierzyli wskazany samochód w momencie, gdy 44-letni kierowca rozmawiając przez telefon komórkowy jednocześnie próbował nieudolnie zawrócić na skrzyżowaniu. Funkcjonariusze podjęli interwencję, podbiegli do kierowcy hondy, a następnie wyjęli ze stacyjki kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Robert T. był kompletnie pijany. W chwili zatrzymania nieodpowiedzialny kierowca nie miał przy sobie żadnych dokumentów a samochód, którym jechał należał do jego kolegi. 44-latek trafił na komisariat, gdzie poddano go badaniu alkomatem. Okazało się, że miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

Pirat drogowy chciał przejechać policjanta - Dyżurny komendy miejskiej we Włocławku otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że u zbiegu ulic 3-go Maja i Cyganka w samochodzie za kierownicą śpi mężczyzna. Policjanci od razu postanowili to sprawdzić. Na widok umundurowanego funkcjonariusza kierowca uruchomił silnik i ruszył nie reagując na sygnały wzywające go do zatrzymania. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Oficer dyżurny skierował na miejsce kolejne patrole. 38-latek pędząc ulicami uszkodził inny pojazd, latarnię i znaki drogowe. Zatrzymał się dopiero przed bramą wjazdową na posesję przy ul. Ogniowej. Policyjne radiowozy otoczyły citroena. Kierowca nadal próbował się wymknąć z obławy. Odjeżdżając potrącił próbującego go zatrzymać policjanta. Chwilę później Paweł. H został obezwładniony przez mundurowych. Jak się okazało miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Najpoważniejszy dotyczy napaści na policjanta, jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjant , który doznał obrażeń przebywa w szpitalu we Włocławku. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pijany kierował mimo zakazu - Policjanci Sekcji Prewencji z Drawska Pomorskiego zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który miał ponad 2 promile alkoholu we krwi i kierował samochodem. Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu grozi mu kara więzienia do lat 3 oraz za naruszenie zakazu sądowego do 1 roku pozbawienia wolności. W godzinach wieczornych partol prewencji z Pomorskiego zatrzymał do kontroli drogowej samochód VW Golf, którym jechał 21-letni Arkadiusz L. Podczas sprawdzania dokumentów policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Mieszkańca Połczyna Zdrój zbadano pod kątem zawartość alkoholu we krwi. Badanie wykazało, że kierujący miał ponad 2 promile we krwi. Policjanci po sprawdzeniu w policyjnym systemie ustalili, że Arkadiusz L. posiada prawomocny wyrok sądowy zakazujący poruszanie się wszelkimi pojazdami mechanicznym. Funkcjonariusze ustalili również, że przeciwko zatrzymanemu toczy się obecnie sprawa sądowa za spowodowanie wypadku drogowego, gdzie poszkodowany pasażer, prowadzonego wówczas przez Arkadiusza L. motocykla, doznał poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Nietrzeźwy kierujący został osadzony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Oczekuje teraz na rozprawę sądową w trybie przyspieszonym. W świetle przepisów prawa za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu sprawcy grozi kara więzienia do lat 3 oraz za naruszenie zakazu sądowego do 1 roku pozbawienia wolności.

Jechał z 3 promilami i mimo zakazu - Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który poruszał się ulicami Dobrego Miasta. Okazało się, że 33-letni Tomasz T. miał ponad 3 promile alkoholu we krwi i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem. Kiedy tylko do oficera dyżurnego w Dobrym Mieście dotarła informacja o pijanym kierowcy żuka, ten na miejsce natychmiast skierował najbliższy patrol. Na ulicy Wojska Polskiego funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Szybko zbadali też trzeźwość kierowcy. Okazało się, że Tomasz T. miał ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 33-letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca nie próbował nawet tłumaczyć swojego zachowania. Od razu trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś usłyszy zarzut za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za nie stosowanie się do zakazu sądu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

7 promili u kierowcy w Kazimierzy Wielkiej! - Prawie siedem promili alkoholu wskazał alkomat u kierowcy, który w sobotnią noc spowodował wypadek w Kazimierzy Wielkiej. 23-latek kierując skodą fabią uderzył w ogrodzenie. Auto spłonęło. Ranny został kierowca i dwóch z czterech pasażerów. Policjanci nie mogli uwierzyć we wskazania alkomatem i dla pewności pobrali mężczyźnie krew do zbadania.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy