Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 249

2 czerwca 2008

Kierowca bez prawa jazdy, pod wpływem alkoholu i narkotyków jeździł po Gdyni - 19 – latek nie dość, że nie posiadając prawa jazdy, to jeszcze pod wpływem alkoholu i narkotyków jeździł po ulicach Gdyni. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie ok. godz. 24.00, że ulicami Gdyni jeździ pijany kierowca. Policjanci szybko zlokalizowali samochód. Od nastolatka było czuć woń alkoholu, do tego jego dziwne zachowanie sugerowało, że mógł być też pod wpływem narkotyków, co zresztą potwierdziły późniejsze badania. Mężczyzna do tego wulgarnie odnosił się do funkcjonariuszy. Odpowie za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto będzie również ukarany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień, a także używanie wulgaryzmów.

Pijak za kierownicą potrącił 4 osoby - Był pijany i wsiadł za kółko, potrącił cztery młode osoby, uciekł z miejsca wypadku, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nie miał ważnego OC, a tablice rejestracyjne jego wozu pochodziły najprawdopodobniej z innego auta. To wszystko ma na sumieniu 35 letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego. Do całego zdarzenia doszło w nocy około godziny 3:30. Policjanci otrzymali informacje o wypadku, do którego doszło w Lutosławicach Rządowych. Ze wstępnych informacji wynikało, że pijany kierowca renault clio wjechał w grupę nastolatków, którzy szli drogą. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Pod wskazany adres pojechali funkcjonariusze. Już na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady zdarzenia. Wszystko wskazywało na to, że sprawca wypadku, może być gdzieś w pobliżu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić teren. Po kilku minutach zauważyli ukrywającego się w polu mężczyznę. Jak się okazało był to 35 latek, który kilkanaście minut wcześniej potrącił cztery osoby. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Bardzo szybko wyszło na jaw, że 35 latek złamał zakaz sądowy zabraniający mu prowadzenia pojazdów – wszystko przez to, że już wcześniej spowodował wypadek po pijaku. Renault 35 laka miało założone nie te tablice rejestracyjne, które powinien – to również będą musieli wyjaśnić policjanci. Jak gdyby tego jeszcze było mało mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów i nie miał wykupionej polisy OC na samochód. Natychmiast został przewieziony do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Poszkodowane w wypadku młode osoby zostały przewiezione do szpitala.

Pijany traktorzysta zabił swoją 8-letnią córkę - Kolejna ofiara pijanego kierowcy. Tym razem skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się traktorzysta z Ujazdu w Zachodniopomorskiem. Kompletnie pijany 51-latek wsiadł do ciągnika, a na przyczepę załadował czwórkę dzieci. Nie jechał długo. Traktor szybko znalazł się w rowie. Niestety, razem z przyczepą, która przygniotła 8-letnią córkę traktorzysty. "Dziewczynka zginęła na miejscu" - informuje policja. "Pozostałej trójce dzieci nic się nie stało. Przyczepa, która zsunęła się do rowu przygniotła tylko dziewczynkę" - informuje policja. Traktorzysta natychmiast został zatrzymany. Bo, gdy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu.

Pijak w BMW zabił pasażera. Grozi mu 12 lat - Prowadzony przez pijanego kierowcę samochód wypadł z drogi i uderzył w jeden z domów we wsi Półwiosek Stary pod Koninem. Zginął pasażer, ranny kierowca trafił do aresztu. Grozi mu 12 lat więzienia. Wezwani na miejsce zdarzenia konińscy policjanci ustalili, że pojazdem kierował 23-letni mieszkaniec Konina. Jadąc od strony Ślesina w kierunku m. Wąsosze nie zapanował nad pojazdem, w wyniku czego auto wypadło z jezdni, przejechało przez ogrodzenie, a następnie uderzyło w ścianę pobliskiej posesji. Śmierć na miejscu poniósł 22-letni pasażer, mieszkaniec Konina. Okazało się, że kierowca BMW był pijany. Badanie alkomatem wykazało u 23-latka ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W pojeździe jechali jeszcze dwaj inni mężczyźni, wszyscy byli pijani. Nietrzeźwy kierowca autobusu - Szczecińscy policjanci skontrolowali dziś 30 autobusów. Jeden kierowca był nietrzeźwy. Do zdarzenia doszło około godz. 9 w Szczecinie przy ulicy Bałtyckiej. Policjanci skontrolowali autobus, który miał zabrać dzieci na wycieczkę do jednej z miejscowości w naszym województwie. Okazało się, że 35-letni kierowca jest nietrzeźwy (ponad 0,82 promila ). Kierowca pokonał wcześniej odcinek około 80 km za nim został skontrolowany. Policjanci poinformowali o zdarzeniu właściciela pojazdu i zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania. Kierowca tłumaczył się policjantom, że był wczoraj na komunii i wypił dwa kieliszki wódki. Dzieci pojechały na wycieczkę z innym trzeźwym kierowcą.
Zderzenie dwóch aut - obaj kierowcy pijani - Polonez i vw passat zderzyły się wczoraj na drodze krajowej między Lipnem a Włocławkiem. Obaj kierowcy odpowiedzą za jazdę po pijanemu, jeden z nich dodatkowo za spowodowanie wypadku. Przed godz. 19 na drodze krajowej nr 67 w miejscowości Radomice (pow. lipnowski) kierujący polonezem 28-latek postanowił wyprzedzić jadący przed nim samochód dostawczy: zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z kierunku Włocławka volkswagenem passatem. Policjanci przybyli na miejsce wypadku sięgnęli po alkomat. Okazało się, że obaj kierowcy są pod wpływem alkoholu. Sprawca zderzenia miał w organizmie 1,15 promila, a 23-letni kierowca passata - 0,54. Wszyscy uczestnicy wypadku, także 55-letni pasażer volkswagena, trafili do szpitala. Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat więzienia, natomiast za jazdę po pijanemu kara grzywny, ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do 2 lat.


 

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy