Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 266

22 września 2008

Stwarzali niebezpieczeństwo na drodze - zostali zatrzymani - Dwóch piratów drogowych w jednym samochodzie zostało zatrzymanych dzięki czujności jaką wykazała kobieta kierująca swoim pojazdem. Policjanci otrzymali informację, że Trasą Zamkową w kierunku Placu Żołnierza jedzie samochód m-ki Toyota Avensis stwarzając niebezpieczeństwo na drodze. Samochód jechał bardzo szybko środkiem dwóch pasów. Przy Placu Żołnierza policjanci zauważyli zaparkowaną Toyotę, ale nagle samochód szybko ruszył z miejsca. Policjanci zatrzymali go do kontroli przy ul. Wyzwolenia. Kierujący 39-letni Adam R. został zbadany na trzeźwość. Badanie wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Ponieważ zachowywał się podejrzanie policjanci sprawdzili sprawdzili czy nie jest pod wpływem narkotyków. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem marihuany i amfetaminy. W trakcie kontroli podjechała do policjantów kobieta, która poinformowała ich, że kontrolowany nie kierował Toyotą na Trasie Zamkowej. Kierującym był wówczas siedzący obok kierowcy pasażer. 24-letni Krzysztof F. również został zbadany na trzeźwość. Miał we krwi 1,6 alkoholu. Inne osoby śpiące w samochodzie nie potrafiły nic powiedzieć. Był z nimi utrudniony kontakt. Adama R. i Krzysztofa F. przewieziono do Komisariatu Szczecin Śródmieście gdzie powtórnie zostali zbadani. Otrzymali wezwanie na przesłuchanie. Jeśli badania krwi potwierdzą zawartość narkotyków w organizmie obaj mężczyźni usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10. Pijany 18-latek sprawcą wypadku - Policjanci zatrzymali wczoraj 18-letniego kierowcę fiata, który zderzył się czołowo z audi. Sprawca wypadku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a do tego był pijany. Miał prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie.Około 20:00 w miejscowości Kożuchów w powiecie strzyżowskim, młody mężczyzna kierujący fiatem uno zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierowcą audi. Siłą uderzenia oba pojazdy zostały wrzucone do przydrożnego rowu. Na szczęście żaden z kierowców nie odniósł poważnych obrażeń. Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości sprawcy. Alkomat wykazał u 18-letniego kierowcy fiata prawie 2,9 promila. Ponadto okazało się, że 18-latek nie ma uprawnień do kierowania samochodem, a samochód nie jest ubezpieczony. Sprawca wypadku zakupił swój samochód kilka dni wcześniej. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. W tym roku policjanci z Podkarpacia zatrzymali 5383 nietrzeźwych kierowców. Są oni sprawcami, co 10 wypadku, do którego dochodzi na naszych drogach. Nie pozwalajmy naszym bliskim i znajomym wsiadać za kierownicę po wypiciu alkoholu. Gdy widzimy, że pijana osoba zamierza kierować samochodem, poinformujmy o tym Policję. Nasza czujność może uratować komuś życie.

Kierowca "na bani" z dzieckiem i amstaffem - Bytomscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który wiózł dziewięcioletniego syna konkubiny i psa. 32-latek nie miał prawa jazdy. Cinquecento jadące zygzakiem ul. Tarnogórską w Bytomiu policjanci zauważyli po godz. 17. - Gdy zatrzymaliśmy auto, od kierowcy wyczuliśmy woń alkoholu. Alkomat wskazał prawie trzy promile.Policjanci ustalili, że mężczyzna pił wcześniej alkohol w barze. Wezwali na miejsce matkę chłopca, która odebrała synka i zabezpieczyła należące do niej auto. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ustalono, że w zeszłym roku został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu i ma zakaz prowadzenia pojazdów do 2012 roku. Teraz grożą mu trzy lata więzienia.

Przewrócił tira i uciekł - Policjanci z Człuchowa otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na trasie Sporysz-Rzeczenica. Na miejscu znaleźli leżącego w rowie TIR-a, jednak nigdzie w pobliżu nie było kierowcy. Po chwili odnaleźli go biegnącego drogą. Mężczyzna był nietrzeźwy, a dodatkowo w ciężarówce funkcjonariusze znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Za wszystkie przewinienia grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia. W sobotę człuchowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na trasie Sporysz-Rzeczenica. Okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym MAN z naczepą wjechał do przydrożnego rowu. Kierowcy jednak nie było w pojeździe. Policjanci natychmiast przeszukali okoliczne lasy i drogi. Na drodze prowadzącej do Sporysza napotkali biegnącego mężczyznę, który był wystraszony. Okazało się, że to kierowca leżącej w rowie ciężarówki. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało u kierowcy ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W ciężarówce policjanci znaleźli kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalają skąd mężczyzna miał papierosy i czy je sprzedawał. 42-letni mieszkaniec Koszalina odpowie za spowodowanie kolizji, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za wprowadzenie do obrotu wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy