Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 273

10 listopada 2008

Kierowca tira jechał z 4 promilami - Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował ciężarówką mając 4 promile alkoholu w organizmie. Dyżurny lubińskiej policji został telefonicznie poinformowany przez jednego z kierowców o ujęciu przez niego nietrzeźwego kierowcy. Tymczasem wczoraj około godziny 7:10, policjanci świnoujskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego lexusem, który tuż przed kontrolą zamienił się miejscami z pasażerką, by uniknąć badania trzeźwości. Dzwoniący oświadczył, że podczas pokonywania przez niego trasy Ścinawa - Lisowice, jadąca z naprzeciwka całą szerokością drogi ciężarówka, zmusiła go do ucieczki na pobocze. Mężczyzna zawrócił i ruszył w skuteczny pościg za piratem drogowym. Po otrzymaniu tej informacji dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce patrol policji. W wyniku przeprowadzonego przez funkcjonariuszy badania okazało się, że ujęty, 28-letni kierowca ciężarówki ma 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali go i umieścili w policyjnym areszcie. Dzięki zaangażowaniu mężczyzny, który ujął nietrzeźwego kierowcę, być może udało się uniknąć tragedii, w której mogły ucierpieć inne osoby. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Tymczasem policjanci ze Szczecina kontrolowali samochody kolejno opuszczające terminal promowy. Kiedy policjant zbliżał się do lexusa zauważył, że kierujący nim mężczyzna zamienia się miejscami z pasażerką. Kobieta zapytana o powód tej zamiany stwierdziła, że kierujący mężczyzna jechał tylko przez chwilę. 41-letniego Adama G. poddano badaniu trzeźwości. Mieszkaniec Krakowa miał 0,52 promila alkoholu. W trakcie kontroli okazało się także, że nie posiada on przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Mężczyznę zatrzymano. Odpowie on przed świnoujskim sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za brak prawa jazdy podczas kontroli drogowej.

Nietrzeźwy 16-latek spowodował kolizję - Dwa rozbite samochody, zablokowana droga i wizyta w szpitalu. To efekt wieczornej przejażdżki pijanego 16-latka z Płocka. Chłopak jest dobrze znany policjantom. Teraz po raz kolejny odpowiadał będzie przed sądem dla nieletnich. Do zdarzenia doszło wczoraj na rondzie Wojska Polskiego w Płocku. 16-letni chłopak jechał samochodem renault, który wziął od swojej matki. Dojeżdżając do ronda nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy fiata stilo i doprowadził do zderzenia. Na szczęście kierowca uderzonego pojazdu nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast nastolatek rozciął sobie skórę na czole i został zabrany do szpitala. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zbadali chłopaka alkomatem, który wskazał blisko 1,7 promila. Okazało się, że chłopak nie ma prawa jazdy. Jest dobrze znany płockiej policji. Od dwóch lat objęty był nadzorem przez zespół do spraw nieletnich. Pomimo tego chłopak nadal sprawiał kłopoty wychowawcze. Nadużywał alkoholu, brał udział w bójkach, a przede wszystkim nie chciał chodzić do szkoły. Teraz odpowie przed sądem dla nieletnich za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji.

Kobieta za kierownicą z 3 promilami - Kamieńscy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę, która prowadziła samochód mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności i kilkuletnim zakazem sądowym prowadzenia pojazdów. Dziwnowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód opel astra, który wężykiem przejeżdżał obok policyjnego radiowozu. Barbara G. 36-letnia mieszkanka gminy Dziwnów, tłumaczyła, że wraca z imprezy od koleżanek. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niej blisko 3 promile. Kobieta nie miała szczęścia, gdyż patrol policji zatrzymał ją do kontroli nieopodal jej posesji. Szczęście mieli natomiast inni uczestnicy ruchu, dla których nietrzeźwa kobieta była śmiertelnym zagrożeniem. Barbara G. usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta jest posiadaczką prawa jazdy od 7 lat, ale za jazdę po alkoholu długo za kierownicę nie wsiądzie.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy