Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 289

16 marca 2009

Peleton nietrzeźwych rowerzystów - Policjanci z komisariatu w Jadowie zatrzymali wczoraj trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał prawie 3,1 promila alkoholu w organizmie. “Pijany peleton” poruszał się drogą publiczną w miejscowości Kąty Wielgi. Grozi im kara pozbawienia wolności do roku. Do zatrzymania pijanych rowerzystów doszło wczoraj w miejscowości Kąty Wielgi w gminie Strachówka. Kilka minut po 11:00 funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie zauważyli trzech rowerzystów jadących całą szerokością jezdni. Na widok radiowozu dwóch z nich szybko zeszło z rowerów i weszło do pobliskiego lasu, trzeci nadal jechał w kierunku zbliżającego się radiowozu. Po zatrzymaniu całej trójki okazało się, że wszyscy znajdują się pod wpływem alkoholu. Badanie najmłodszego uczestnika pijanego peletonu 29-letniego Leszka M. wykazało w jego organizmie prawie 3,1 promila alkoholu. 51-letni Krzysztof S. miał blisko 1,2 promila a trzeci 43-letni Wiesław K. 1,1 promila alkoholu w organizmie. Cała trójka niebawem trafi przed oblicze sądu. Grozi im kara pozbawienia wolności do roku, oraz wysoka grzywna.

Zatrzymany pod wpływem narkotyków za "kółkiem" - Policjanci z Koluszek zatrzymali w Andrespolu 25-letniego mężczyznę i 17-latka. Młodszy z nich właśnie tego dnia udostępnił narkotyk swojemu starszemu bratu, który po jego zażyciu wsiadł za "kółko". Teraz obaj odpowiedzą za swoje czyny – starszy za jazdę po narkotykach, młodszy za posiadanie, udzielanie i sprzedaż narkotyków. Do zatrzymania dwójki  braci doszło około godziny 18.00 w miejscowości Andrespol. Policjanci na ulicy Łódzkiej zaobserwowali opla calibrę. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Kierujący calibrą na widok radiowozu i sygnałów do zatrzymania zaczął uciekać. W trakcie pościgu policjanci zajechali im drogę, uniemożliwiając dalszą ucieczkę. Policjanci zauważyli, że starszy w rozmowie z nimi jest podejrzanie nadpobudliwy. Ich przypuszczenia, że może być pod wpływem narkotyków potwierdziło badanie. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 25-latek narkotyk, nabył od swojego młodszego brata. Zatrzymany 17-latek już od dłuższego czasu był w zainteresowaniu Policji. Jest on podejrzany o udzielanie i handel narkotykami wspólnie z grupą osób zatrzymanych 24 lutego 2009 roku przez kryminalnych z Koluszek. Wówczas policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymani handlarze w wieku 19,21 i 33 lat od ponad dwóch lat prowadzili ten proceder wspólnie z 17-latkiem. Teraz zatrzymana dwójka braci odpowie za swoje czyny, starszy za jazdę pod wpływem narkotyku, natomiast 17-latek za posiadanie, udzielanie i sprzedaż narkotyków.

Nietrzeźwa kierująca potrąciła pieszego i uciekła - Policjanci z Kłodzka zatrzymali 32-letnią kobietę podejrzaną o potrącenie na przejściu dla pieszych 52-latka. Kierująca uciekła z miejsca wypadku, ale już po kilkunastu minutach została znaleziona przez policjantów. Grozi jej kara do 12 lat więzienia. Wczoraj po 9:00 dyżurny komendy powiatowej policji w Kłodzku został poinformowany przez świadka, że na jednej z ulic miasta doszło do potrącenia pieszego. Natychmiast na miejsce zdarzenia pojechał patrol. Okazało się, że sprawca wypadku uciekł. Policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Pieszy przechodził po oznakowanym przejściu dla pieszych i został potrącony przez samochód marki Volkswagen. Kierująca pojazdem kobieta uciekła, nie udzielając pomocy rannemu. 52-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli szukać sprawczyni. Po kilkunastu minutach policjanci znaleźli volkswagena, a w nim kobietę. Była nietrzeźwa. Miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierująca została zatrzymana przez funkcjonariuszy, a jej samochód zabezpieczono. Za tego typu przestępstwo grozi jej kara nawet do 12 lat więzienia.

3,5 promila za kierownicą BMW - 3,5 promila miał 63-letni kierowca bmw, gdy zamroczony alkoholem wieczorem staranował na osiedlowym parkingu kilkanaście samochodów i potrącił sąsiadkę. Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał sygnał o zdarzeniu drogowym na osiedlu Zielone Wzgórza. Jak wynikało ze zgłoszenia, uczestniczyło w nim kilka samochodów. Natychmiast zostały tam skierowane będące w pobliżu patrole. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcą karambolu był zamroczony alkoholem 63-letni kierowca bmw. Mężczyzna, po paru piwach wypitych z kolegą przy pobliskim sklepie wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Ruszył w kierunku domu na ul. Konwaliowej. Jego rozpędzone auto zaczęło taranować samochody stojące na parkingu. Mknący pojazd zostawiał za sobą sznur rozbitych aut. Kierowca w pewnym momencie zjechał na przeciwległą stronę jezdni i na kolejnym parkingu uderzył w stojącego tam volksagena polo. Potężna siła odrzuciła małego volkswagena wprost na stojącą za nim 59-letnią sąsiadkę kierowcy. Dalej rozbite bmw odjechać już nie mogło. Świadkowie wypadku nie dali uciec sprawcy z miejsca zdarzenia, a gdy przyjechali policjanci mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był bardzo pijany. Miał 3,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Wezwane na miejsce zdarzenia pogotowie odwiozło ranną do szpitala. Jej stan lekarze określają jako ciężki. Do późnych godzin wieczornych trwały oględziny i szacowanie strat 11 uszkodzonych pojazdów. Białostoccy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Po wytrzeźwieniu sprawca zostanie przesłuchany i z pewnością stanie przed sądem. 7d7cfb6f253ebb99ac095726d408c2674834476a (289-5)

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy