Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 293

13 kwietnia 2009

Łobez: Polica dwa razy zatrzymała pijanego rowerzystę - Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie zatrzymali dwa razy w ciągu jednego wieczoru tego samego rowerzystę kierującego w stanie nietrzeźwości. Najpierw został zwolniony do domu, a potem ponownie wpadł w ręce policji. W sobotę około godz. 22.20 w Łobzie przy ul. Armii Krajowej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem Dariusza N. W trakcie przeprowadzonego badania okazało się, że mężczyzna ma około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony do domu. Dokładnie po 2 godzinach ten sam mężczyzna został ponownie zauważony przez policjantów, gdy jechał rowerem w tym samym miejscu. Od poprzedniej kontroli Dariusz N. nie zdołał wytrzeźwieć i po raz drugi popełnił przestępstwo jadąc jednośladem. Teraz sprawca odpowie przed sądem, mężczyźnie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca bmw zabił pieszego -W Michałowie (gmina Koniecpol) bmw potrąciło prawidłowo idącego poboczem 34-letniego mężczyznę. Do wypadku doszło 1 kwietnia około godz. 20. W bmw było trzech mężczyzn, każdy miał po ok. 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostali zatrzymani. - Następnego dnia rano jeszcze trzeźwieli, dlatego nie można ich było przesłuchać - wyjaśnia nadkom. Joanna Lazar, rzeczniczka częstochowskiej policji. - Musimy jednoznacznie ustalić, kto siedział za kierownicą. Według wstępnych ustaleń był to właściciel samochodu 25-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Policja będzie wnioskować o areszt. Sprawca może zostać skazany na 12 lat więzienia.

Dawał policjantom 10 tys. łapówki. Nie wzięli - W nocy z soboty na niedzielę policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali na ul. Walczaka VW golfa. Badanie alkomatem wykazało, że 26-letni kierowca Piotr J. prowadził samochód mając w organizmie 2 prom. alkoholu. Gdy okazało się, że kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, do policjantów podszedł pasażer volkswagena i zaproponował 3,5 tys. zł za zwolnienie kolegi. Policjanci nie dali się przekupić, mimo że pasażer podbił stawkę do 10 tys. zł. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Piotr J. odpowie za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwym i naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Jego znajomemu, 31-letniemu Tomaszowi D. grozi do 8 lat więzienia za usiłowanie przekazania łapówki.

Pijany "kapturek" pod szkołą - Był zatrudniony, aby bezpiecznie przeprowadzać dzieci przez jezdnię. Miał 1,5 promila alkoholu we krwi. 52-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli pracował jako "kapturek", czyli osoba pomagająca uczniom podstawówki przejść przez ulicę. Jednak dyrektorka szkoły zauważyła, że mężczyzna dziwnie się zachowuje. Zaczęła podejrzewać, że "kapturek" jest nietrzeźwy. O swoich obawach poinformowała policję. - Skierowaliśmy pod szkołę patrol. Policjanci zastali tam mężczyznę ubranego w prawidłowy żółto-pomarańczowy strój. Jednak badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu we krwi - mówi podinspektor Zbigniew Polek z policji w Zduńskiej Woli. Pijany "kapturek" trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za pełnienie po alkoholu czynności związanych z bezpieczeństwem ruchu. Grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy