Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 296

4 maja 2009

Wiózł pijany nietrzeźwego - Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Krzęcin wracając do domu okazją zatrzymał przejeżdżającego forda eskorta. Mimo, że kierujący autem mężczyzna był jeszcze bardziej pijany niż on sam autostopowicz zdecydował się wsiąść do samochodu. Na szczęście obaj daleko nie zajechali. Podróżujący służbowym samochodem pracownicy ochrony PKN Orlen na drodze między Krzęcinem a Sowińcem zauważyli jadącego “wężykiem” forda. Uniemożliwili jego kierowcy kontynuowanie jazdy i wezwali policjantów. Ujętym przez ochroniarzy amatorem jazdy na podwójnym gazie okazał się 48-letni mieszkaniec gminy Krzęcin. Mężczyzna w organizmie miał 3,8 promila alkoholu. Autostopowicz “tylko” 1,9 promila. Kierowca forda nie posiadał dokumentu potwierdzającego zawarcie ubezpieczenia OC, dowodu rejestracyjnego ani prawa jazdy. Mężczyzna za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wysłał pijanego rowerzystę po wódkę - Za jazdę w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile) i naruszenie sądowego zakazu odpowie 52-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali na kierowaniu rowerem. Jak się okazało cyklista wracał właśnie ze sklepu z zakupioną butelką wódki, po którą wysłał go jego 50-letni równie pijany pracodawca. Także  i on może stanąć przed sadem - za fałszywe oskarżenie policjantów o  wtargnięcie  na jego posesję i pobicie jego pracownika.

Dostał mandat i pomówił policjantów - 22-letni mieszkaniec Lublina po tym jak dostał mandat karny zgłosił, że funkcjonariusze patrolujący teren dworca PKS w Lublinie są pod działaniem alkoholu. Policjanci byli trzeźwi ale jak się okazało, zgłaszający sam miał blisko 2 promile w organizmie. Za złośliwe pomówienie może grozić kara grzywny do 1,5 tys oraz nawiązka w wysokości do 1000 zł.

Pijany operator koparki - 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca koparki, który jechał Alejami Jerozolimskimi w Warszawie. Mężczyzna miał ogromne problemy, żeby wysiąść z kabiny. Andrzej M. został zatrzymany przez policjantów z Ochoty. Trafił do izby wytrzeźwień. Już stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierowała na podwójnym gazie - Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców, mundurowi nadal zatrzymują nietrzeźwych. Policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą oplem vectrą. Jak wykazało badanie alkomatem, miała prawie 2 promile alkoholu we krwi. Do zdarzenia doszło około 18:00 w Stanisławowie. Wówczas to policjanci z posterunku w Pomiechówku zatrzymali do kontroli drogowej opla vectrę. Już podczas legitymowania wyczuli od kierującej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że kobieta miała prawie 2 promile alkoholu we krwi. Po wykonaniu niezbędnych czynności 32-letnia Aneta T. wróciła do domu. Kobieta w najbliższym czasie najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za takie zachowanie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy