Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Numer 208

5 sierpnia 2007

Wiózł dzieci pod wpływem alkoholu i narkotyków

Zarzut sprowadzenia zagrożenia w ruchu lądowym przedstawiła prokuratura w Nowym Tomyślu 29-letniemu Marcinowi S. - dowiedziało się Radio Merkury. Dzień wcześniej prowadził on autobus z dziećmi pod wpływem narkotyków i alkoholu. Grozi za to kara do 8 lat więzienia. Mężczyzna miał promil alkoholu we krwi, a w jego moczu stwierdzono zawartość marihuany i kokainy.

Pijana matka wiozła trójkę dzieci

28-letnia kobieta trzeźwieje w policyjnym areszcie po tym, jak w sobotę wieczorem, wioząc trójkę dzieci, wjechała swoim audi w ogrodzenie wiejskiej posesji. We krwi miała prawie dwa promile alkoholu. Kobieta straciła panowanie nad samochodem i wjechała w ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Gdy nieodpowiedzialna matka wytrzeźwieje, stanie przed sądem 24-godzinnym.

Prowadził tira po pijanemu

Policjanci z Bytomia zatrzymali 49-letniego kierowcę tira, który cofając na stacji benzynowej uszkodził dystrybutor. Mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Późnym wieczorem pracownicy stacji benzynowej przy zobaczyli jak kierowca skanii tyłem ciężarówki uderzył w dystrybutor. Wyszedł z szoferaki i poprosił ich o ... piwo i papierosa. Ci zawiadomili Policję. Funkcjonariusze ustalili, że 49-letni Jan D. ma 2,3 promila w wydychanym powietrzu. Uszkodzonym dystrybutorem zajęła się obsługa stacji, nie dopuszczając do wycieku paliwa. Policjanci zajęli się nietrzeźwym kierowcą. Na początek zabrali mu prawo jazdy. Jan D. odpowie za swój czyn przed sądem.

Pijany kierowca wiózł 40-osobową wycieczką

Około godziny 9:30 na jednym z punktów kontrolnych Augustowie na ciągu krajowej drogi nr 8 policjanci zatrzymali do kontroli estoński autokar. Jechała nim 40-osobowa grupa wracająca z wycieczki po Europie. W trakcie sprawdzania trzeźwości 34-letnigo kierowcy okazało się, że jest on pijany. Alkomat wykazał blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Estończyk tłumaczył się, że wczoraj wieczorem wypił 3 piwa. Został zatrzymany i jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu. Najdziwniejsze jest to, że zmiennik, który jechał obok niego był trzeźwy.

Skuterem na podwójnym gazie

W ręce mokotowskich policjantów wpadł w nocy kierowca skutera, który przemierzał ulicę Wołoską na podwójnym gazie. Badanie alkomatem wykazało, że Adam P. miał we krwi niespełna promil alkoholu. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Do zdarzenia doszło w nocy tuż po godzinie 2.00. Patrolujący rejon ulicy Wołoskiej policjanci zauważyli mężczyznę kierującego skuterem. Styl jazdy młodzieńca pozostawiał wiele do życzenia. Adam P.(21 lat) jechał bardzo niepewnie, przemierzając skrzyżowanie na pomarańczowym świetle. Funkcjonariusze postanowili skontrolować stan trzeźwości kierującego. Już podczas legitymowania mundurowi wyczuli od 21- latka silną woń alkoholu. Adam P. został przewieziony do komendy przy Malczewskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi 0,8 promila alkoholu. Pożyczony przez nietrzeźwego młodzieńca skuter został przekazany za pokwitowaniem właścicielowi. Wkrótce Adam P. odpowie za swój czyn przed sądem.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy