Przegląd prasy

AlcoKart – gokart symulujący sytuację po wypiciu alkoholu

26 lipca 2007

fef85fbd28da95e3f4c5a98c2ab25d31f1e2e22f

AlcoKart - gokart reagujący z opóźnieniem na polecenia wydawane przez kierowcę. Symuluje w ten sposób sytuację po piciu alkoholu - m.in. słabszy refleks, krótszy czas reakcji.(208-3)

W kierowaniu autem najważniejsza nie jest technika czy sprawność jazdy, ale rozwaga oraz szacunek dla innych kierowców - mówił Krzysztof Hołowczyc na Starym Rynku na festynie z okazji inauguracji programu "Orlen. Bezpieczne drogi". Głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach, m.in. poprzez edukację kierowców i uświadamianie im prostych zasad. - Wyobraźcie sobie, że co tydzień spada w kraju samolot i ginie 120 osób. Żałoba narodowa - mówił do zgromadzonych płocczan Krzysztof Hołowczyc. - Właśnie tyle osób ginie co tydzień w wypadkach drogowych na skutek nierozwagi kierowców. Ciekawym urządzeniem był sprowadzony z Belgii AlcoKart - gokart reagujący z opóźnieniem na polecenia wydawane przez kierowcę. Symulował w ten sposób jazdę po piciu alkoholu - m.in. słabszy refleks, krótszy czas reakcji. - Zawsze, gdy do niego wsiadam, ludzie się dziwią - opowiadała Krzysztof Hołowczyc. - Myślą sobie, że "Hołek" to świetny kierowca, więc da sobie radę. A ja wpadam na bandę. Opóźniony refleks i czas reakcji to problem, z którym mogą nie poradzić sobie nawet najlepsi - przestrzega.

ALKOgogle służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu: obniżenie koncentracji; spowolnienie czasu reakcji; niemożność określenia kierunków; zniekształcenie widzianego obrazu; zmiany w ocenie odległości; zmniejszenie możliwości oceny sytuacji; podwójne widzenie; brak koordynacji mięśniowej. Dystrybutor produktu przygotował oryginalny film z ćwiczeniami dla prowadzących i uczestników szkoleń i prezentacji z użyciem ALKOgogli.

Każdy z modeli w cenie 400,00 zł

w komplecie zestaw przykładowych ćwiczeń.

21fc1f9087aaf084d7a95d455467b769b7ec6f6f

Zamów teraz – 0-502-659-431 (non-stop)