Przegląd prasy

Auta jadące wzdłuż wałów powodują drgania

23 maja 2010

72626bf71d13e5cae4f7b0aa1f49a59d4f406432

(Fot.: PD@N 341-15)

Ok. godz. 24 zamknięty został Wał Miedzeszyński (na odcinku Trakt Lubelski – Trasa Łazienkowska) jedna z głównych arterii komunikacyjnych stolicy. To jest kilkadziesiąt tysięcy samochodów dziennie, ale może nie wszyscy muszą apeluje prezydent Warszawy. Woda podmywa podstawę wału przeciwpowodziowego oraz czteropasmowej jezdni - zapowiadał wieczorem stołeczny ratusz. I tak też się stało. - Od kilku dni obserwujemy w różnych okolicach Wału Miedzeszyńskiego zjawisko penetrowania wody po drugiej stronie wału (...) - powiedział wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz. Zaznaczył, że w niedzielę przy ul. Fieldorfa na Gocławiu doszło do osunięcia podmytej przez wodę ścieżki rowerowej i chodnika. Wcześniej strażacy wypompowywali wzbierającą w okolicy ul. Bronowskiej wodę gruntową. - To wszystko skłania nas - szczególnie po konsultacjach z hydrologami - do podjęcia decyzji o tymczasowym zamknięciu ul. Wał Miedzeszyński - powiedział Wojciechowicz. - Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudna i uciążliwa decyzja, bo codziennie Wałem Miedzeszyńskim jeździ kilkadziesiąt tysięcy pojazdów, ale nie możemy w żaden sposób ryzykować zdrowia i życia tych, którzy tą trasą się poruszają. Zorganizowane zostaną objazdy - dodał wiceprezydent. Zaapelował także, by osoby, które zwykle przemieszczały się samochodami Wałem Miedzeszyńskim, korzystały z komunikacji zbiorowej, bo wyznaczone objazdy nie będą w stanie przejąć tak dużego natężenia ruchu. Komendant stołecznej policji Adam Mularz poinformował, że funkcjonariusze będą kierować ruchem w okolicach Wału Miedzeszyńskiego.

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym warszawiacy mogą uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na ternie miasta - 022 603-80-02.

Specjalny numer policyjnej infolinii obsługiwany jest przez stanowisko dowodzenia KSP. Warszawiacy mogą pod nim uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta i głównych drogach podwarszawskich powiatów, związanych z zagrożeniem powodziowym.

INFOLINIA  022 603 80 02

Dziś rano Komendant Stołeczny Policji podjął decyzję o uruchomieniu kolejnego numeru, pod którym można dowiadywać się o sytuacji na warszawskich drogach:

INFOLINIA 022 603 80 09