Minister transportu Jerzy Polaczek zarekomenduje rządowi zakończenie negocjacji z firmą Gdańsk Transport Company w sprawie budowy autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy-Toruń. Przyjęcie przez rząd rekomendacji będzie oznaczało budowę tego odcinka w systemie tradycyjnym, a nie jak obecnie – koncesyjnym. Zdaniem ministra spodziewane koszty budowy tego odcinka A1 w systemie koncesyjnym są za wysokie, co najmniej 7,4 mln € za 1 km. Dzięki rezygnacji z tego systemu minister spodziewa się oszczędności w wysokości kilkudziesięciu milionów euro (do 30 proc. kosztów), nawet po uwzględnieniu odszkodowania dla GTC, szacowanego na 10 mln €.