Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja “Gazety Wyborczej - Kielce”, cztery nowe stanowiska w wydziale komunikacji Urzędu Miasta Kielc zostaną otwarte jeszcze w tym tygodniu. O tym, jakie kolejki tworzą się w wydziale komunikacji, gazeta pisała na swoich łamach wcześniej. Jak informuje Agata Niebudek, rzeczniczka starosty kieleckiego, trzy nowe stanowiska komputerowe dostał też referat rejestracji pojazdów i jedno referat drogowy. Są one podłączone do ogólnopolskiego systemu rejestracji aut "Pojazd". Nowe stanowiska znacznie usprawnią działanie wydziału, w którym od miesięcy utrzymują się długie kolejki. - Każdego dnia wydział przyjmuje średnio od 100 do 120 interesantów i liczba ta ma raczej tendencję wzrostową - mówi Szymon Jarzyna, członek zarządu powiatu kieleckiego.