W Poznaniu odbył się festyn "Bezpieczeństwo-wspólna sprawa", przygotowany i zorganizowany przez Stowarzyszenie “Droga i Bezpieczeństwo” wrazze Stowarzyszeniem Instytut Zachodni. Zapewniono szereg atrakcji miedzy innymi: pokazy psów ratowniczych, pokazy medycznego ratownictwa drogowego straży pożarnej, symulację wybuchu poduszki powietrznej. Szkoły z rejonu wielkopolski uczestniczyły w konkursach plastycznych, dzieci i młodzież pod nadzorem policji pokonywały rowerowy tor przeszkód. Dorośli mogli wypróbować jazdę w alkogoglach i przekonać się jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu. Nie zabrakło edukacyjnego wkładu poznańskiej Straży Miejskiej. Dużą atrakcję stanowił również symulator zapinania pasów bezpieczeństwa, który propagował ich używanie. W trakcie trwania festynu czas umilił nam zespół "Melanż". Przedsięwzięcie było finansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
(271-24)
^ Co widzi kierowca, który siada za kółkiem po spożyciu alkoholu. I co czuje, gdy eksploduje przed nim poduszka powietrzna? Odpowiedź na te i inne pytania można było znaleźć na poznańskim Franowie, podczas festynu - "Bezpieczeństwo - wspólna sprawa". Spore zainteresowanie wywołały - ALKOgogle.