Przegląd prasy

Bombowy egzamin na prawo jazdy

22 sierpnia 2008

Policja z psami, a później pracownicy ośrodka egzaminowania kierowców przez kilka godzin szukali ładunku, który rzekomo miał znajdować się w budynku przy ul. Odlewniczej - doniosła stołeczna “Gazeta pl.”. I relacjonuje: Dochodziła godz. 11 rano, gdy do gabinetu Andrzeja Szklarskiego, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Odlewniczej, zapukała policja. Funkcjonariusze chcieli wiedzieć, czy ktokolwiek z pracowników ośrodka otrzymał anonimową wiadomość o ładunkach wybuchowych, które miały być podłożone w siedzibie WORD. Ale żaden z pracowników takiej nie otrzymał. Co innego dotarło jednak do policji - Komenda Stołeczna otrzymała zawiadomienie o kilku bombach ukrytych w budynku. W związku z tym zarządzono ewakuację. - Na miejsce przyjechali pirotechnicy z psami wyszkolonymi w szukaniu bomb - mówi asp. Dorota Nowak ze stołecznej policji. To spowodowało poważne utrudnienia w pracy ośrodka. - Jak co dzień do przeegzaminowania było kilkadziesiąt osób, które musiały bezsilnie czekać - mówi Andrzej Szklarski, dyrektor WORD. Policyjne sprawdzanie budynku trwało do godz. 14. Ale pracownicy wrócili do budynku dopiero ok. 16. - Zarządziłem dodatkowe przeszukanie budynku naszymi siłami - opowiada dyr. Szklarski. Bomby nie odnaleziono. - To zapewne głupi dowcip rozżalonego porażką kandydata do prawa jazdy - przypuszcza dyrektor. I zapewnia, że polecił pracownikom, by zostali tak długo, aż nadrobią wszystkie opóźnienia w egzaminach.

Słowa kluczowe egzamin na prawo jazdy WORD