W Instytucie Transportu Samochodowego miała miejsce prezentacja Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W spotkaniu uczestniczyli: Minister Tomasz Połeć - Główny Inspektor Transportu Drogowego, Jacek Zalewski - Dyrektor Biura Bezpieczeństwa Drogowego Komedy Głównej Policji, Andrzej Grzegorczyk - Dyrektor Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz ks. dr Marian Midura - Krajowy Duszpasterz Kierowców i ks. Jerzy Kraśnicki - Dyrektor MIVA Polska. Instytut reprezentowali: dr inż. Andrzej Wojciechowski - Dyrektor Naczelny, mgr inż. Wojciech Przybylski - Zastępca Dyrektora ds. Techniki, dr Edward Menes - Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiki i Organizacji, dr inż. Wojciech Gis - Sekretarz Naukowy ITS, dr inż. Marcin Ślęzak - Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości i Rozwoju oraz Kierownicy Zakładów. Główny aspekt wizyty stanowiła prezentacja Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz możliwości ITS w zakresie wykorzystania Stacji Tachografów i elektronicznej wagi przez Inspekcję Transportu Drogowego. Po przedstawieniu prezentacji Dyrektor Jacek Zalewski przypomniał, że działania Komendy Głównej Policji koncentrują się na kampaniach promujących wychowanie komunikacyjne w szkołach. Są one miejscem kształcenia młodych ludzi i mają znaczący wpływ na kreowanie poczucia odpowiedzialności. Przypomniał, że ponad 30% weekendowych śmiertelnych wypadków drogowych jest powodowana przez młodych kierowców w wieku 18-24 lat.
Ks. dr Marian Midura wyraził aprobatę dla przedstawionej wizji CEBRD, wspomniał o roli Kościoła Katolickiego w propagowaniu kampanii "Otoczmy troską życie", która będzie miała na celu informowanie społeczeństwa poprzez parafie o sposobach bezpiecznego poruszania się po drogach i podejmowania odpowiedzialności za własne zachowanie. Minister Tomasz Połeć podkreślił znaczenie stosowania automatycznego systemu pomiaru prędkości jako nadrzędnego środka przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.