Przegląd prasy

Co sądzicie o motocyklistach? Konsultacje społeczne

25 marca 2012

Śląska drogówka jako pierwsza w kraju rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie motocyklistów. - Chcemy dowiedzieć się, co sądzą o nich inni użytkownicy dróg, spróbować obalić stereotypy oraz poprawić bezpieczeństwo - mówi podinspektor Włodzimierz Mogiła.

Statystyki pokazują wzrost liczby motocyklistów. Statystyki wszyscy znamy, są tragiczne. Oficerowie śląskiej drogówki przyznają, że straszenie i karanie mandatami nie przynosi spodziewanych efektów. Dlatego jako pierwsi w kraju rozpoczynają konsultacje społeczne dotyczące motocyklistów, ich wizerunku oraz relacji z innymi użytkownikami dróg. Przygotowano ankietę, która m.in. rozsyłana jest do szkół jazdy, korporacji taksówkowych, firm transportowych, automobilklubów, przedsiębiorstw komunikacji miejskiej. Pytają m.in.: kto odpowiada najczęściej za wypadki drogowe, czy motocykliści ich denerwują, a jeśli tak, to dlaczego, czy sami chcieliby jeździć na motorze, czy spotkali się przejawami agresji ze strony motocyklistów. Policjanci pytają też w ankiecie kierowców, kogo sobie wyobrażają, widząc motocyklistę: nastolatka, dojrzałego mężczyznę, a może kobietę oraz czy mają znajomych użytkowników jednośladów, a jeśli tak, to czy podczas jazdy podejmują oni zbędne ryzyko. - Zależy nam na obaleniu stereotypu, że motocykliści to dawcy organów. Liczymy też, że wyniki tej ankiety podsuną nam pomysł, jak zażegnać konflikt pomiędzy użytkownikami jednośladów a kierowcami samochodów - mówi podinspektor Mogiła.

 

 

4a243f1673739333697c8eaaf53d49464ae58b73

(Fot.: PD@N 422-13jm)

 

Jaki powinien być motocyklista?

Ciekawi jesteśmy Państwa opinii. Dużo jeździcie, często ich spotykacie. Jaki on powinien być ten użytkownik drogi? Często, brutalnie nazywany dawcą organów. Czekamy na Wasze opinie - tygodnik@prawodrogowe.pl