Przegląd prasy

Dzień Bezpiecznego Kierowcy w różnych miastach

25 lipca 2014

857ed0aa0766906fb7f851f783dec8a4d4a2f990 (499-8 fot. MIVA)

Już po raz dziewiąty Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc wraz z Fundacją Kierowca Bezpieczny ogłosili 25. lipca - Dniem Bezpiecznego Kierowcy.

W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę i proszą, aby tak zostało potem na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpiecznie. Akcja ma na celu szeroko zakrojoną prewencję i poprawę BRD w Polsce. Akcja Dzień Bezpiecznego kierowcy jest jednym z elementów XV Tygodnia św. Krzysztofa, który dzięki MIVA Polska obchodzony jest w całym kraju pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na drogach i pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Zaplanowane wydarzenia:

- Skarszewy na Kociewiu: dn. 25.07.2014 - Centralna Akcja z udziałem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców. Pod honorowym patronatem J. E. ks. Bpa Ryszarda Kasyny oraz Burmistrza Skarszew Pana Dariusza Skalskiego.

- W programie m.in.: “Dzień bez mandatu” z udziałem Policji WRD, Służby Celnej WZP, Straży Pożarnej PSP; otwarcie miasteczka BRD na Placu Zamkowym (symulator zderzeń i symulator dachowania; stoisko MIVA Polska, stoisko akcji ,,Krzyś - trzeźwy i życzliwy kierowca”; stoisko PORDu, stoisko Policji i Służby Celnej); Korowód wszelkich pojazdów mechanicznych ulicami miasta itp. oraz msza święta za polskich kierowców z udziałem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców; poświęcenie i wręczenie okolicznościowych breloczków i Dekalogu Kierowcy ; zbiórka funduszy na pomoc misjonarzom; otwarcie wystawy MIVA Polska; przejście z orkiestrą na Plac Zamkowy; koncert orkiestry dętej.

- Na Warmii i Mazurach akcja przeprowadzona będzie w Olsztynie, Szczytnie i w Bartoszycach, pod patronatem Mariana Podziewskiego, wojewody warmińsko-mazurskiego. W tym roku, jako współorganizator włącza się Duszpasterstwo Policji przy KWP w Olsztynie.

Podsumowanie Tygodnia Św. Krzysztofa w niedzielę 27.07.2014 r. mszą świętą za polskich kierowców - w parafii NMP Królowej Polski w Olsztynie. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Marian Midura - Krajowy Duszpasterz Kierowców. We Mszy św. wezmą udział Służby Mundurowe zaangażowane w organizację i bezpieczeństwo na drogach. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów i koncert Kapeli Jakubowej.

Ks. dr Marian Midura

Krajowy Duszpasterz Kierowców