Przegląd prasy

Egzamin także w Grójcu (woj. mazowieckie)

23 lutego 2016

Już wkrótce egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać w Grójcu. Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o utworzeniu kolejnego oddziału terenowego wojewódzkiego ośrodka egzaminowania. To będzie już szósta filia WORD. Będzie to już szósta filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w naszym województwie. Terenowe oddziały działają już w: Mławie (oddział WORD w Ciechanowie), Garwolinie (oddział WORD w Siedlcach), Kozienicach i Zwoleniu (oddział WORD w Radomiu) oraz Sochaczewie (oddział WORD w Płocku). - Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. We wrześniu ubiegłego roku otworzyliśmy filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sochaczewie, a teraz zdecydowaliśmy o uruchomieniu takiego ośrodka w Grójcu - wyjaśnia marszałek Adam Struzik. - To jest bardzo duży powiat, w którym zapotrzebowanie zarówno na egzaminy, jak i na szkolenia jest ogromne.

To dobra wiadomość dla młodych kandydatów na kierowców z Grójca i okolic, którzy już nie będą musieli odbywać “wyjazdów egzaminacyjnych” - informują miejscowe media. Latem ubiegłego roku Młodzieżowa Rada Miejska właśnie w Grójcu wraz z instruktorami nauki jazdy wystosowali pismo do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika z prośbą o utworzenie oddziału terenowego WORD w ich mieście. Te działania popierał burmistrz Grójca oraz starosta grójecki.

Według danych warszawskiego WORD-u w ubiegłym roku w stolicy do egzaminów teoretycznych przystąpiło blisko 12 tys. mieszkańców powiatu grójeckiego i powiatów okolicznych (pruszkowskiego, grodziskiego i piaseczyńskiego), a do egzaminów praktycznych – pond 11,5 tys. – Egzaminy na prawo jazdy w Grójcu będzie można zdawać jeszcze w tym roku. Dzięki uprzejmości lokalnych władz samorządowych udało się znaleźć dobrą lokalizację. Ośrodek będzie działał na terenie Grójeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dodaje Dariusz Marek Szczygielski dyrektor warszawskiego WORD.

Słowa kluczowe egzamin na prawo jazdy WORD