(Fot.: PD@N 436-58-59)
Poniżej publikujemy sprostowanie do artykułu poświęconego działalności firmy Akademia Bezpiecznej Jazdy GOS. Oto ona:
W ciągu ostatniego czasu zmieniliśmy model szkolenia z symulowanych sytuacji drogowych na lotniskach i torach samochodowych, na bardziej wyraziste i dające lepsze efekty szkoleniowe przy wykorzystaniu: SYMULATORA BEZPIECZEŃSTWA JAZDY "ULTRA CAR". W Akademii Bezpiecznej Jazdy GOS, wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach jest jednym z najważniejszych celów. Jesteśmy przekonani, że dzięki ćwiczeniom na symulatorze ULTRA CAR wiele osób może zrozumieć zależność pomiędzy prędkością pojazdu a własnymi możliwościami psychomotorycznymi jak i warunkami drogowymi a przez to poczuje się pewniej za kierownicą i dużo lepiej poradzi sobie w trudnych czy nieprzewidzianych sytuacjach, co wpłynie na zmniejszenie wypadkowości. Od dawna zadajemy pytania wszystkim kierowcom: Jak zmienić swoje zachowania i przyzwyczajenia? Jak przewidzieć potencjalne ryzyko i skutecznie zareagować by nie doprowadzić do wypadku drogowego?
Tak, więc nowy model przekazu bezpieczeństwa stał się głównym celem działania na rynku szkoleniowym Naszej Firmy - mówi dyrektor Krzysztof Gos.
Intensywnie szkolimy kierowców przy wykorzystaniu Symulatora ULTRA CAR urządzenie posiada 40 scenariuszy wypadków drogowych opisanych przez specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego w ścisłej współpracy z programistami komputerowymi. Podczas przeprowadzanych szkoleń, ćwiczymy m.in.: Moduł nocnej jazdy, hamowania awaryjnego, prawidłowego zachowania dystansu od innych pojazdów, społeczne zachowania kierowcy, eco driving indywidualnie jak i zajęcia grupowe i wiele innych. Aby wzmocnić szkolenie wykorzystujemy ponadto różne warunki drogowe i pogodowe, takie jak: śnieg, deszcz, mgła, zmierzch, noc. Na koniec kursanci otrzymują raporty końcowe i dokumentację z jazdy samochodem obrazujący takie parametry jak: wykroczenia drogowe, prędkość, nie zachowanie dystansu od innych kierowców, brak sygnalizowania manewru zmiany pasa ruchu lub kierunku jazdy, przekraczanie linii ciągłej, jazda po nie właściwym pasie ruchu, kolizje drogowe, zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Raport posiada także analizę jazdy, który jest przekazany w przystępny sposób w programie 3D, który następnie jest omawiany z kursantem. W chwili obecnej zgłaszają się do nas firmy, w których wykorzystywane są samochody służbowe a osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w firmach dostrzegają w tych programach zmianę mentalności oraz sposób kierowania pojazdem.
Przeprowadzone badania we Francji wskazały, że szkolenia przy wykorzystaniu symulatorów bezpieczeństwa jazdy zmniejszają wypadkowość wśród osób, które skorzystały z takiej formy przekazu podczas szkolenia lub doskonalenia techniki jazdy samochodem.
Zapraszamy wszystkich kierowców bez doświadczenia w jeździe samochodem, jak i tych z doświadczeniem, którym bezpieczeństwo ich własne lub najbliższych nie jest obojętne.
Krzysztof Gos, krzysztofgos@plusnet.pl / www.abj-gos.pl