Przegląd prasy

Gotowi do Akcji "ZIMA"

Autor: Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz, Gazeta Wyborcza - Kielce, Gazeta Wyborcza - Rzeszów

18 listopada 2005

 Akcją "Zima" objęto w Bydgoszczy 271 km ulic (przede wszystkim tych, po których jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej) oraz podjazdy, prawie 200 tys. m kw. chodników i 600 przystanków. “Jesteśmy już w gotowości i w każdej chwili możemy wyjechać. Ogłosiliśmy stan "A" w trzystopniowej skali - informuje Bogumił Grenz, rzecznik prasowy ZDMiKP. Cały czas trwa dyżur i gdy prognozy będą wskazywały, że zbliżają się opady albo jest zagrożenie gołoledzią, to podejmę decyzję o rozpoczęciu działań” - dodaje. Również drogi wojewódzkie i krajowe w okolicach Bydgoszczy są objęte akcją "Zima" przez Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystkie trasy krajowe, przebiegające przez miasto, znajdują się w drugim standardzie utrzymania, co oznacza, że śnieg może zalegać do czterech godzin po ustaniu opadów, a błoto do sześciu godzin. Natomiast większość dróg wojewódzkich ma trzeci i czwarty stopień i ślisko na nich może być nawet do 10 godzin. Link do źródła: “Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” – “Drogowcy zaczęli akcję “Zima”
 Do akcji "Zima" w Kielcach jesteśmy dobrze przygotowani – zapewnia Zbigniew Czekaj, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.. Nad stanem dróg czuwają już także administratorzy wojewódzki i powiatowi w naszym regionie. Link do źródła: “Gazeta Wyborcza - Kielce” – “Na kieleckie ulice wyjechały już pierwsze piaskarki” 
Więcej sprzętu i pieniędzy na odśnieżanie. Piaskarki i pługi monitorowane za pomocą systemu satelitarnego GPS. Wszystko to ma sprawić, by służby porządkowe lepiej radziły sobie z usuwaniem śniegu z miejskich ulic Rzeszowa. Link do źródła: “Gazeta Wyborcza - Rzeszów” – “Przygotowania do zimy”