Kapitan Jachtowy Żeglugi Wielkiej i Żeglugi Wielkiej Motorowodnej - Roman Paszke - postanowił się przekonać jakim jest kierowcą. Jeden z najbardziej znanych polskich żeglarzy morskich przeszedł szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy w Szkole Jazdy Renault. Roman Paszke odbył szkolenie I stopnia, które obejmowało m.in.: jazdę slalomem po płycie poślizgowej, jazdę na trolejach, operowanie pedałem gazu, opanowanie uślizgu tylnej osi, hamowanie z i bez systemu ABS oraz naukę zachowania w przypadku wystąpienia podsterowności i nadsterowności. Chcieliśmy się przekonać czy tak wyśmienity żeglarz jest również dobrym kierowcą. Myślę, że pan Paszke najlepiej zapamięta jazdę na symulatorze jazdy w permanentnym poślizgu tylnej osi auta - powiedział Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault. Jazda na trolejach, przymocowanych do tylnej osi zamiast kół, sprawiła żeglarzowi wiele trudności, ale po kilku próbach udało się zapanować nad samochodem. To było dla mnie niesamowite doświadczenie, szczególnie, że przy tak pięknej pogodzie trudno jest sobie wyobrazić potencjalne zagrożenia, które, jak mi pokazano, mogą spotkać nas nawet na prostej drodze – powiedział Roman Paszke – Myślę, że to szkolenie w znaczny sposób wpłynęło na zwiększenie moich umiejętności jazdy samochodem i bardzo chętnie wezmę udział w dalszej części, jeśli czas na to pozwoli.