Przegląd prasy

Kierowcy z tzw. zespołem dnia drugiego

11 lutego 2008

W Lublinie od świtu byli nękani nietrzeźwi kierowcy. Następnie źle poruszający się piesi. W trakcie akcja przeciwko piratom drogowym naruszającym ograniczenia prędkości. Tak więc, policja zorganizowała w stolicy regionu aż trzy akcje. O piątej rano patrole zablokowały jedną z głównych ulic Lublina, skontrolowano każdy samochód. - Chodzi o kierowców z tzw. zespołem dnia drugiego. Jednego dnia balują, a następnego ranka, wsiadają za kierownicę i jadą do pracy. Nie zdają sobie sprawy, że są pijani - mówi Arkadiusz Delekta z lubelskiej drogówki. Lublin wzoruje się na Warszawie. Tam kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić do takich akcji. Akcja ma także charakter prewencyjny - tłumaczy Arkadiusz Kalita z wojewódzkiej drogówki. Drugą akcję lubelska drogówka przeprowadziła z powodu pędzących zbyt szybko kierowców na jednej z najniebezpieczniejszych arterii w mieście. Policjanci będą tam dziś i jutro z radarami i fotoradarami. Mogą liczyć na wsparcie pieszych patroli policji, które zwrócą uwagę na bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez ulicę, a także rowerzystów. Trzecie z  przedsięwzięć lubelskiej policji to akcja "Pieszy”. W poniedziałki, do Lublina przyjeżdżają na odprawę komendanci powiatowi z całego województwa. Ich kierowcy zamiast siedzieć bezczynnie, wspólnie z kolegami z drogówki, nadzorują ruch pieszych.