Przegląd prasy

Kolejny tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. 9. osób nie żyje

2 sierpnia 2012

32db2c077910747651f7ba661b26924540e3d903

537d480347ceca5351f2bfc79abf21385c943125

0e1c2ac5f3eea338f34cf9add842b9ed1aece81d7ba873e2be03df7d8442d43049023d3a29317931

183e394c01cd6b38a1b369e2d8ff87bf32e0a8e6bbaca2c64b1dfc4c3a6ceb87d7e616d7b3615871

(Fot.: PD@N 437-11, 7-10, 12kwpł)

Do tragicznego wypadku doszło 30 lipca około 545 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Bratoszewicach, w powiecie zgierskim. Jak wynika z wstępnych ustaleń kierujący busem nie zachował środków ostrożności i wjechał na przejazd doprowadzając do zderzenia z pociągiem relacji Łowicz - Łódź Kaliska. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosło 8 osób podróżujących busem, dwie pasażerki tego auta zostały ranne i hospitalizowane w Łodzi i Zgierzu. Niestety jedna po kilku godzinach zmarła. Ford transit, którym podróżowało 10 osób  zarejestrowany jest na 6 osób. W większości ofiary to obywatele Ukrainy pracujący w Polsce sezonowo. Trwają oględziny, funkcjonariusze ustalają świadków. Na miejsce przyjechała Wojewoda Łódzki-Jolanta Chełmińska oraz Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusz Manowiecki. Ze wstępnych wyników sekcji zwłok ofiar wynika, że 30-letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej.