Przegląd prasy

Konkurs Małych Grantów edycja 2015

20 kwietnia 2015

efe49dfa76324e3def25b72e22a5e4c1ce983119

(515-79)

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego ogłasza Konkurs Małych Grantów na projekty związane z podniesieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem konkursu jest wspieranie małych projektów prowadzonych przez organizacje non-profit zajmujące się tą tematyką. W tegorocznej edycji wpierane będą projekty skierowane do dzieci jako uczestników ruchu drogowego. Regulamin konkursu oraz wzory wniosku i budżetu można znaleźć na stronie Partnerstwa www.pbd.org.pl

To już czwarta edycja Konkursu ogłaszanego przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Dotychczas Partnerstwo wsparło 21 projektów na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest Jacek Wojciechowicz, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przez wiele lat pracując w Banku Światowym realizował podobny projekt finansowany ze środków tego banku.

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest organizacją skupiającą w swoich szeregach przedstawicieli trzech sektorów: publicznego, prywatnego i pozarządowego. Wychodząc naprzeciwko potrzebie promowania lokalnych inicjatyw podnoszących bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz niedostatecznemu poziomowi finansowania tego typu projektów, Partnerstwo przeznacza część swojego budżetu na wsparcie działań organizacji non-profit.

“Tegoroczna czwarta edycja konkursu, zgodnie z hasłem 3 Światowego Tygodnia brd, skierowana jest do dzieci jako uczestników ruchu drogowego. Mamy głęboką nadzieję, że dzięki tej inicjatywie nie tylko uda nam się uratować wiele istnień ludzkich, ale przede wszystkim pomóc w edukacji dzieci, które kiedyś same zasiądą za kierownicą samochodu czy wsiądą na motor. To co robimy teraz będzie miał pozytywne skutki przez wiele lat.” - powiedział Bartłomiej Morzycki Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.