Przegląd prasy

L Driving dla niepełnosprawnych

27 maja 2009

6bd342081ba96d22aed7138592d89105eed2207a (300-26)

^ Pierwsza grupa uczestników kursu nauki jazdy prowadzonego przez Szkołę Auto podeszła do egzaminu na prawo jazdy kat. B.

Od maja Szkoła Auto oferuje osobom niepełnosprawnym kurs nauki jazdy tzw. L Driving. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu średnia zdawalność wynosi 38%. Grupa przygotowana do egzaminu na kursie L Driving osiągnęła wynik 75% - to sukces nowego projektu Szkoły Auto i jej instruktorów. Mieliśmy przyjemność pracy z ludźmi niezwykłymi, z kierowcami o niebywałej determinacji i z olbrzymim entuzjazmem - mówi Michał Cichosz, instruktor w Szkole Auto. - Premierowy kurs nauki jazdy był bardzo intensywny, a zaangażowanie uczestników i instruktorów zaowocowało wspólnym sukcesem. Najróżniejsze dysfunkcje narządów ruchu uczestników kursu nie stanowiły przeszkody m.in. dzięki specjalnie przygotowanym samochodom, na których realizowaliśmy kurs. - Nie było jeszcze w Polsce takiego ułatwienia w zdobyciu prawa jazdy przez osoby niepełnosprawne. Dzięki Szkole Auto mieliśmy możliwość odbyć kurs i zdać egzamin bez względu na ruchowe dysfunkcje. L Driving obalił jedną z większych barier stojących na drodze do mobilności i samodzielności osób takich jak my - powiedział Wojciech Działach, świeżo upieczony kierowca - uczestnik kursu na prawo jazdy Szkoły Auto.

Michał Kopeć, Dyrektor Szkoły Auto: Przyjazne Auto to pionierski projekt Szkoły Auto – kurs bezpiecznej jazdy dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu. Praca z osobami niepełnosprawnymi to nie lada wyzwanie. Nie mając wcześniej takich doświadczeń musieliśmy uczyć się wszystkiego od podstaw. Wystarczyła jednak chwila rozmowy, aby przekonać się, jak bardzo osoby niepełnosprawne są zainteresowane doskonaleniem swoich umiejętności za kierownicą. To zapowiedź, że projekt Przyjazne Auto będzie się rozwijał.